Paraguay Başkenti Hakkında Bilgi

Konusu 'Dünya ülkeleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır. 1. Paraguay'ın başkenti neresi ülke hakkında kısa bilgi

  Güney Amerika'da bir devlettir. Kuzeybatısında Bolivya, kuzeydoğusu ile doğusunda Brezilya, batısı ile güneyinde Arjantin vardır. Nüfusu 5,744,000 dir. Başkenti Asuncion şehiridir. Yüzölçümü 406,752 kmkaredir.
  Güney Amerika'nın ortalarında bulunan Paraguay'ın toprakları balta girmemiş ormanlarla, uçsuz bucaksız ovalarla kaplıdır. Bir yayla durumunda olan bu bölgenin de denizden yüksekliği 600 m.'yi bulmaz. Batıdaki ovalık bölgelerin deniz yüzeyinden yüksekliği ise çok azdır. Güney kesimi bataklıklarla kaplıdır. Gene bu bölgede yapraklarını dökmeyen sık ormanlar vardır. Paraguay nehrinin doğu bölgesinde de sık sık ormanlar vardır. Paraguay nehrinin doğu bölgesinde de sık sık bataklıklara ras- lanırsa da, halkın çoğu burada oturur.
  Paraguay Parana nehriyle Paraguay nehrinin çatallandığı bölgede kuruludur. Paraguay nehrinin kuzey kesimleri ülkeyi kuzeyden güneye doğru ikiye ayırır. Paraguay'da iki küçük göl vardır. İkiim ılımlıdır.
  [​IMG]
  [MAP]paraguay[/MAP]