Parkorman Hıdırellez Şenlikleri

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 3 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  5 Mayıs 2012 Parkorman Hıdırellez Şenlikleri İstanbul

  Geçtiğimiz yıllarda Ahırkapı'da yapılan Hıdrellez şenliklerini bu yıl Park orman'da kutlanacak.Ahırkapı Hıdrellez Şenlikleri Parkorman'a taşındı..

  Hıdırellezde yazı karşılamak ve umutlarını sevdikleri ile paylaşmak isteyen herkes 5 Mayıs tarihinde Parkorman'da olacak.
  Bu sene Hıdrellez Şenliklerini güvenliği tam olan bir mekanda Ahırkapı sakinlerinin de destekleriyle cumartesi günü 5 Mayıs 2012 tarihinde güzel İstanbulumuzun en yeşil ve ulaşımı kolay olan Park Orman'da gerçekleştirilecek. Festivalin Ahırkapıdan farklı bir yerde yapılması ve festival için gerekli dekor, sahne, sanatçı, güvenlik önlemleri vs. gibi gerekli detaylar maliyetinden dolayı ücretli yani biletli yapılması kararı alındı.Bu kapsamda biletlerin fiyatları uygun olacak şekilde ayarlandı.
  Bundan 12 yıl önce Ahırkapı sokaklarında başlayan ve baharın gelişinin kutlandığı Hıdrellez sevincine az bir zaman kaldı. Her yıl büyük bir katılım olan festivalin, Ahırkapı Şenlikleri Derneği tarafından iptal edilmesine herkes üzülmüştü.

  2012 İstanbul Parkorman Hıdırellez Şenlikleri Biletler: 20TL
  Biletix Fiyatı: 23 TL

  2012 Hıdırellez Şenliklerinde Sahne Alacak Gruplar

  Burhan Öçal ve Trakya All Stars, Brooklyn Funk Essentials DJ set + live vocal, Fire Water, Babazula, Dubioza Kolektiv, İstanbul Arabesque Project, ASM, Mabel Matiz, Forty Thieves Orkestra.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2014