Peygamber Efendimiz Beddua Etti Mi

Konusu 'Hz Muhammedin Hayatı' forumundadır ve Yavuz tarafından 25 Ağustos 2012 başlatılmıştır.


  1. Peygamber Efendimiz Hiç Beddua Etmişmidir

    Peygamber Efendimiz Hiç Beddua Etmişmidir​


    Peygamber Efendimizin beddua ettiği bir kaç durum vardır. Bunlardan bir tanesi Birri Muan diye anılan Hicretin 4.yılında Safer ayında gerçekleşmiştir. Beni Amir kabile başkanı Ebu Amir bin Malik müslüman olmammasına rağmen Peygamber Efendimize gelip; "Necidlilere tebliğci gönderirseniz mülüman olurlar kanaatindeyim" dedi. Peyganber Efendimiz " Necidlilere güvenenmem" dediysede, Ebu Amir oraya gidince müslüman tebliğcileri himayesine alacağını söyledi.

    Bunun üzerine 70 kadar sahabeyi Ebu Amir ile birlikte gönderdi. Fakat Necid bölgesine geldiklerinde elçileri öldürüldü ve konakladıkları yere baskın yaparak sahabeleride şehit ettiler. Bunun haberini alan Hz.Peygamber (as) çok üzüldü ve sabah namazında rukudan doğrulunca ;

    "Ey Alah'ım ! Onların durumlarını sana havale ediyorum. Ey Allah'ım ! Onların yıllarını Yusuf peygamberin kıtlık yılları gibi çetin yap. Başlarına darlık getir. " diye duada bulunmuş cemaatte amin demiştir. Çok geçmeden Necid bölgesinde kıtlık yaşanmış ve çok sayıda insan ölmüştür.