Porsche Hybrid 918 Spyder özellikleri fiyatı

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Elif tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Porsche Hybrid 918 Spyder özellikleri fiyatları

  Porsche Hybrid 918 Spyder resimleri

  Porsche Hibrit 918 Spyder göz kamaştırıyor.Porschenin geçten yıl konspet olarak duyurduğu 918 Spyder konsepti, fuarlarda gördüğü ilginin üzerine üretim için hazırlıklara başladı.Porsche, final özellikleri duyurdu ve test araçlarını gösterdi.

  [​IMG]

  Porsche mühendisleri,araç üzerindeki geliştirmeleri tamamlayarak kapsamlı testler için birkaç modelin üretimini yapmış. Kaç adet üretildiği bilinmeyen araçların Avrupa’da gizli lokasyonlarda test edildiği söyleniyor. Porsche de test araçlarından birinin fotoğraflarını yayınladı ve aracın final özelliklerini açıkladı.

  Daha önce 3.2 litrelik V8 motor kullandığı açıklanan araçta artık 4.6 litrelik bir V8 motor bulunuyor. Bu motor 570 beygir gücüyle bile etkileyiciyken Porsche, aracın gücünü elektrik motorlarıyla da takviye ediyor.

  [​IMG]

  Porsche 918 Spyder’da benzinli motorun haricinde iki elektrik motoru görev yapıyor. Bu motorlardan biri benzinli motor ile birlikte arka tekerleği çevirerek ekstra güç sağlıyor. Diğer elektrik motoru ise ön tekerleklere güç sağlayarak gerektiğinde aracın 4×4 çekiş sistemine geçmesini sağlıyor. Tam güç ile çalıştığında 770 beygir gücüne ulaşan araç, 0′dan 100 kilometre hıza 3 saniyede çıkabiliyor. Buna rağmen Porsche, elektrikli motorlar sayesinde aracın oldukça az yakıt tükettiğini belirtiyor.
  Ayrıca yüksek kapasiteli bataryaları sayesinde 918 Spyder’ı sadece elektrikle kullanmak da mümkün. Araç, sadece elektrik ile 150 km/saat hıza çıkabiliyor ve yaklaşık 25km menzil katedebiliyor.

  Firma ilk teslimatları 2013 yılından önce başlatmayı hedefliyor. Aracın fiyatı ise 850,000 dolar civarında.Porsche’nin şimdiye kadar 1000 adet 918 Spyder siparişi aldığı söyleniyor.

  [​IMG]