Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır Resimli

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır

  Profesyonel makyaj, bir uzman tarafından yapılır diye bir kaide yoktur. Profesyonel makyaj türü özel günlerin makyajı olarak da adlandırılabilir. Çok özel olduğunu düşündüğünüz Nişan, düğün, söz, özel davetler gibi mesela. Profesyonel makyaj yapılırken kaliteli ürün kullanılır. Marka yapmış isimlerin fondöten, pudra ve farları makyajı daha alımlı gösterecektir.

  [​IMG]

  Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır Adım Adım Resimli Anlatım:

  Profesyonel makyaja başlamadan önce cilt iyice temizlenir ve kremle nemlendirilir.

  [​IMG]

  Makyaj bazı olarak adlandırılan bazı ürünler, gözeneklerin kapanmasına neden olur. Sürüldüğünde cildi yumuşak hale getirir. Kimi makyaj kimisi de güneş koruma faktörü de içerir.

  [​IMG]

  Makyaj bazı sürüldükten sonra tv ürünleri ile makyaja başlanır. Krylon marka fondötenler cilt makyajı için tercih edilebilir. Cildi çok iyi örten bir yapısı ve uyumlu bir kıvamı vardır. Fondöten üzerine kullanılacak transparan pudra da, Krylon ürünlerinden seçilmelidir.

  [​IMG]

  Profesyonel makyajda kullanılacak farlar; genelde organik makyaj malzemelerinden seçilir. Organik malzemelerde birçok renk bulunur. Makyajın nasıl gözükmesini istiyorsanız; o şekilde bir makyaj uygulaması yaptırmalısınız.

  Özel bir gün ise; buğulu bir makyaj uygulatabilirsiniz. Daha normal bir günde ise; far doğal renkli fakat, kaliteli duran bir tarzda yapılabilir. Profesyonel makyajda; far sürülmeden önce far bazı uygulaması yapılır. Renkler daha canlı durur.

  Makyaj belirli bir saatten sonra bozulmaya başlar. Bu bozulmanın önüne geçmek için; makyaj bazları kullanılır.
  Profesyonel makyajda; dudak bölgesi özel fırça yardımı ile boyanmalıdır. İstenilen renk rujun tonlarında bir kalem seçilerek; dudak çevresi boyanır. Böylece dudaklar daha dolgun gözükür.

  [​IMG]

  Profesyonel makyaj yaparken hataya yer verilmez. Uzun süre bozulmaması gerekir ve bu yüzden dikkatli ve özenli uygulanmalıdır. Kullanılan makyaj malzemeleri de kalite olursa; makyajınız daha kalıcı hale gelir. Aşağıda yer alan Profesyonel makyaj resimlerini inceleyebilirsiniz. Unutmayın! Kusursuz bir güzellik için Kusursuz makyaj yapan eller gerekir.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]