Ramazan ayına girerken nasıl hazırlıklar yapılır

Konusu 'Dini Bilgiler' forumundadır ve Demir tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. ramazan ayına girerken ne gibi hazırlıklar yapılır

  Ramazan ayına ehimmiyet vermek hepimiz için birer sorumluluk bilincidir,böyle mubarek bir ayı en iyi şekilde değerlendirmeli ve değerini bilmeliyiz.

  Bu aya has yapılan hazırlıklar olması gerekir bunlar: Bu ayda yiyeceğimiz yiyecekleri önceden temin edebiliriz. evler için çok güzel bir temizlik yapılmalı, camilerimizin mahyalarının aydınlandığını görürüz.


  Ramazan ayı ile ilgili ayet ve Hadisi şerifleri okuyup iyi anlamak gerekmektedir.bu ayet ve hadislerden anlam çıkarmalı ve yaşantımızı usulünce yaşamalıyız.  Ramazan ayı bizler için bir fırsat ayıdır.bu ayda çokça ibadet edilmeli ve sevap kazanılmalıdır.Yardımlaşmadan asla uzak durmamalı,yetim ve düşmüşlere daima yardım etmeliyiz.

  Yakınlarımızı Ramazan ayı için davbet eder ve onun hazırlığını önceden yaparız.Daima hakkı gözetlemeli ve asla kırıcı olmamalıyız.Bu ayda elimizden geldiğince namazlarımızı camide idrak edlim ve üşengeçlik yapmayalım.
  Geleneğimizde yakınlar, komşular, yoksullar iftara çağrılır. Maddi durumu iyi olmayanlar için iftar sofraları düzenlenir.