Resimli Babalar Günü ile alakalı Şiirler

Konusu 'Özel gün ve hafta şiirleri' forumundadır ve Elif tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Resimli Babalar Günü ile alakalı Şiirler
  Babalar günü ile ilgili resimli şiirler babalar gününe özel şiirlerden biri


  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/babalar-gunu-siirleri-33768.jpg] babalar-gunu-siirleri [/IMGALT]

  Bir çoğumuz, babalarımız henüz hayattayken onun yüzüne bile dikkatle bakmayız belki.. Baba, ''baba'' demeye başladığımız günden itibaren sürekli karşımızda duran bir alışkanlıktır. Senelerce babamızdan değil, bir alışkanlıktan bahsederiz: Annemize, ''babam bugün niçin gecikti?'' diye sorar; kardeşimize, ''babam yine su istiyor'', deriz ve dertlenerek bazen de “babama hangi yalanı uydursam,” diye kafamızda planlar kurarız.
  Baba, her defasında bize biraz uzak, biraz yabancı biridir. Her gün elbiselerini giydirip sokaklara saldığımız o ''biraz'' yabancının, zamanın karşısında nasıl da eriyip gittiğini fark etmeyiz bile. Oysa ilkin ve hep onun elbiseleri yaşlanır, ilkin ve hep onun saçları ağarır, ilkin ve hep o öksürür. Bir alışkanlığın perde gerisinden baktığımız o yüzde zaman, çizgilerden, girintilerden ve çıkıntılardan yeni bir yüz yapar; bunu da fark etmeyiz. İçimizden az buçuk dikkat kesilenler bilirler ki, baba, gözaltlarındaki torbalarda yorgunluk biriktiren kederli göçmenidir evimizin. Bir an gelir, gözaltlarındaki torbaların bağcığını gözlerinin feriyle bağlayamaz olur artık. O iki bağcık da, hiç ummadığımız bir vakitte, hiç ummadığımız bir yerde çözülüverir.
  Çözülüverir ve babamız, bizden sakladığı bütün yorgunluklarını orta yerde bırakıp, kederli yüzünü terk eder.
  Biliyor musunuz? Babamız bir gün gerçekten ölür! Ve biliyor musunuz benim babam öldü.. Eksikliğini hayatımın her döneminde hissediyorum.

  Babanıza bir şiir okumak ister misiniz? aşağıdaki linkler umarım sizin işinize yarar.


  Resimli Babalar Günü Alakalı Şiirler


  Resimli Babalar Günü Alakalı Şiirler

  Resimli Babalar Günü Alakalı Şiirler

  Resimli Babalar Günü Alakalı Şiirler