Rihannanın hayat hikayesi

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Ceren tarafından 9 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Rihanna'nın hayatı Kısaca

  Rihanna kısaca ünlü Barbadoslu pop şarkıcısıdır. İlkokul ve liseyi ülkesi Barbados’ta tamamlamıştır. İlkokulda bir müzik yarışmasında birincilik elde etmiştir. Lise öğrenimi sırasında 15 yaşındayken Rihanna ve 2 sınıf arkadaşı bir araya gelerek bir müzik üçlüsü oluşturmuşlardır. Amerikalı müzik yapımcısı Evan Rogers tatil için eşiyle birlikte gittiği Barbados’ta bu üçlünün performansını izlemiş ve aralarında sadece Rihanna’nın performansını beğenmiştir. Bunun üzerine Rihanna; annesi ile birlikte Amerika’ya taşınmıştır. 2005 yılında ilk albümü “Music of the Sun” ile büyük bir başarı elde ederek tüm dünyada tanınmaya başlamıştır.

  Rihanna hangi okulda okudu? Rihanna ilkokulu ülkesi Barbados’ta bulunan Charles F. Broome Memorial School ismindeki okulda okumuştur. Bir ara ülkesinde askeri ağırlıklı eğitim veren bir programda eğitim almıştır. Müzik kariyeri için önemli bir adım olan müzik grubunu kurduğu Combermere Lisesi’ne kayıt olmuştur. Kimya ve Matematik derslerinin en sevdiği dersler olduğunu ifade eden Rihanna; keşfedilmesinin ardından eğitimini bırakıp Amerika’ya taşınmıştır. Ünlü şarkıcı eğer müzik kariyerinde başarı elde edemeseydi psikolog olabileceğini ifade etmiştir.

  Rihanna ne zaman doğdu? Rihanna 1988 yılında doğmuştur. Rihanna’nın doğum tarihi 20 Şubat 1988’dir. Rihanna nerelidir? Rihanna bağımsız bir ada ülkesi olan Barbados’ludur. Rihanna’nın burcu nedir? Rihanna’nın burcu balıktır.

  Rihanna’nın ailesine baktığımızda ünlü sanatçının iki tane erkek kardeşi olduğunu görürüz. Rihanna’nın annesinin ismi Monica Fenty’dir. Rihanna’nın babasının ismi ise Ronald Fenty’dir. Rihanna’nın erkek kardeşlerinin adları ise sırasıyla Rajad Fenty ve Rorrey Fenty şeklindedir.

  Rihanna hakkında gerçekler, Rihanna’nın kısaca hayatı, Rihanna hakkında kısa bilgiler konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Rihanna’nın evcil hayvanı var mı sorusunu cevaplayacağız. Rihanna’nın bir tane kaplumbağası ve bir tane de Pomeranya köpeği vardır. Rihanna’nın köpeğinin ismi Oliver’dır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 2 Mart 2015