Ruhunuzu kış güneşi ile ısıtın

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 9 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Kapalı havalarda neden ruhumuz daralır, hiç düşündünüz mü?
  Çünkü ruhumuzda KIŞ'a girer..Bir çok kişide kış mevsimi karanlık ve iç bunaltıcı bir ruh haline dönüşür.Gelin ruhumuzu kış güneşi ile ısıtalım.

  [​IMG]

  Azalan gün ışığı, kısalan gündüzler ve uzayan geceler ruhumuzu daraltır.Gün ışığının azalması, havaların soğuması ve günlerin kısalması,depresyon riskinin artmasına da yol açar.Güneş ışığının az olması, sağlığı olumsuz yönde etkiler.Duygusal hastalıkla birlikte, enerji eksikliğine sebep olur. Işığın yetersizliği,beynimizdeki bazı hormonları etkiler ve enerjimizi düşürür. Halsizlik, isteksizlik, uyku bozuklukları kendini göstermeye başlar ve yalnızlık psikolojisine sokar. Bunun yanında dışarı çıkmama isteği gibi bir çok duygu durumu sayılabilir.Uzmanlar, bu durumu beyin merkezindeki ritmi ayarlayan bazı uyarıların yetersiz olmasına bağlıyor. Mevsimsel depresyon dediğimiz bahar ve kış aylarında kendini gösteren ruh hali değişiminin olumsuz sonuçları çoğunlukla ilaçlarla tedavi edilebiliyor.Fakat kullanılan bu ilaçların yan etkileri de bulunuyor.Bu duygu durumu değişikliği tıbbi adıyla depresyonu doğal yollarla atlatmak için kış güneşinden faydalanmak büyük önem taşıyor. Kış depresyonu doğal tedavisi için kış güneşi öneriliyor.

  Kışın enerji kaybetmek istemiyorsanız, kış depresyonundan korunmak için evde veya iş yerinde bol ışık alan yerlerde bulunmaya çalışın.Kapalı ortamlarda kalmayın.Öğle saatlerinde dışarı çıkmalı veya bulunduğunuz yerde cam kenarında oturun ve perdeleri açık tutun.

  Kış mevsiminin ayları doğada bilinenin aksina bir uyku mevsimi değildir.Kış uykusuna çekilmeyin.Çünkü kış doğada tam bir hazırlık dönemidir. Bizim için de kış bir hazırlık mevsimi olmalıdır. Yeni bir yıl için hayatımızda değiştirmek istediğimiz ya da yeni başlangıçlar için ilk adımları atabiliriz.Yepyeni planlar programlar yapmak için kışı fırsat olarak görmeliyiz.
  Ruhunuzu ısıtacak hayaller kurmakla başlayabilirsiniz. Kendinizi sevdiğiniz bir ortamda hayal edin.Hayalinize güneşi almayı unutmayın.güneşin vücudunuzu ısıttıığını ve huzuru hissedin.

  Mutlu kişiler hastalıklara daha az yakalanır veya daha hafif atlatır.Sizi hayatta mutlu eden şeyleri belirleyin ve bunları aklınızdan çıkarmayın.
  Güneşi arayın,mutlu kalın..
  webokur.net​