Rüya Tabiri Rüyada adet olmanın anlamı nedir

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Nehir tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.


 1. rüyada adet olmak ne demek

  Rüyasında ay başı olduğunu görmek, dininin fesat olduğuna işaret eder. Karısının hayız olduğunu görmek, dünya işlerinin zorlaşacağına, eğer karısı iyi ve dürüst bir kadın ise, dininin kuvvetine, bir kadının hayız olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacağına delalet edeceğine yorum getirilir. Gerek erkek ve gerek kadın hayız olduğunu ve gusül edip elbisesini giydiğini görmesi, dünyada ve ahirette isteğine kavuşacağına işaret eder. Ebu Said El-Vaiz’e göre; bir kadın hayız olduğunu görse, eğer kısır ise çocuğu olur.

  Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet edeceğine yorum getirilir, diyorlar. Es Salimi’ye göre ; ihtiyar bir kadının kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklaştığına, küçük kızın bu rüyayı görmesi kızlığının izalesine, bir rivayete göre ihtiyar kadın ile küçük kızın hayız görmesi ölüme, diğer bir rivayete göre de, küçük kızın bu rüyayı görmesi evleneceğine işaret eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hayız olduğunu gören kimse mahremine yakınlıkta bulunur. Kadın kendisinin hayız olduğunu görse, günah sayılan bir ise bulaşır.

  Yıkansa günahtan tevbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir kadın kendisinde hayız kanı olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatta bulunur. Bir kadın rüyada hayız olduğu halde kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler. Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar.

  Başka bir rivayete göre de ; Erkeğin rüyada hayız olduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadınla cinsi münasebette bulunmasına işaret eder. Hanımının hayız olduğunu gören kimsenin iş ve mesleğinde durgunluk olur Hayız, dinde oruç ve namazda noksanlıktır.

  Hayızın hastalıkla tabir edildiği de söylenmiştir. Gebe kadının hayız olduğunu görmesi erkek çocuk doğurmasına işaret eder.