Rüya Tabiri Rüyada Altın Görmek Neye Çıkar

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Demir tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Rüyada Altın Görmek Neye Yorumlanır

  Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve kedere dalalet eder.

  Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, kadının altından mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene işarettir.

  Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana, böyle beş altın görmek beş vakit namaza yorumlanır.

  Altın para kişide bulunan emanete, altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye işaret eder.

  Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.

  Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batılı, iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hâkime, altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder.

  Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere işarettir.

  Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca, bazen hacca gitmeye, altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

  Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir. Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır.

  Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekâr bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.