Rüyada Arabaya Binmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Elif tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Rüyada bir arabaya binmek görmek yorumu nedir?

  Rüyasında Arabaya Bindiğini gören kimse, bulunduğu bölgenin en yetkili kişisi olur.Bir kimse ağır yük yüklenmiş bir arabaya bindiğini ve arabada kendisi için yer bulunmaığını görürse ona üzüntü ve keder gelir. Kişi dolmuş gibi bir arabaya bindiğini görürse güzel geçecek ticari amaçlı bir seyahate çıkacağına işarettir. Arabayla ilgili görülen çoğu rüyanın diğer rüyalarda olduğu gibi ancak yüzde onu gerçek, yüzde doksanı ise gerçek dışıdır. Genel olarak Arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine işarettir. Aynı zamanda bir terfi söz konusu olabilir. Rüyada arabaya binmek çoğunlukla büyük bir mevkiye ulaşılacağına,ancak arabadan inmek ise bunun tam tersi mevkii kaybına uğrayacağınıza delalet eder. Rüyada otomobile binmek çoğunlukla iyiye işaret edilir. Bazı rüya tabirlerine göre arabaya binmek yakın çevrenizde nasıl göründüğünüz hakkında bilgi verir. Rüyada Eğer arabaya bindiyseniz bunun anlamı çevrenizde hem itibarlı hem de saygın birisiniz demektir. Yani Şeref sahibi biri olarak çevrenize görülüyorsunuz.Kısaca arabaya binen kişi çevresinde saygı duyulan biri olarak tanınır ve itibarlı olur.
  Rüyada arabaya bindiğini ve kullandığını görmek ise o kimsenin çalıştığı işte başarılı bir idareci olduğuna delalet eder. Eğer memur ve iş sahibi değil de halktan biriyse, çevresi tarafından sevildigine ve yetenekleri sayesinde devletle olan islerinde aracı olacağına yorumlanır. Bir arabanın içinde olduğunu görmek, işlediği bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve akabinde suçsuz olduğu anlaşılarak tahliye edileceğine işarettir.
  Rüyada Atlı arabaya binmek başarı elde edileceğine işaret eder.Başka bir rüya yorumuna göre ise Rüyada araba görmek, arabaya binmek pek hayırlı değildir. Rüyada at arabası görmek hastalığa, el arabası görmek zahmet ve mesakkate, rüyada çocuk arabası görmek sıkıntıya, rüyada bebek arabası görmek ise geçim darlığına tabir olunur. Bir baska rivayete göre ise; Rüyada arabaya binmek görmek, rüya sahibinin geçim zorluğu çekmemek için tedbir alacağına işeret etmektedir. Eğer ki kişi ağır bir yük yüklenmiş bir arabaya bindiğini görürse, o kimseye sıkıntı ve üzüntü isabet eder.