Rüyada büyük abdest yapmak nedir

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Nehir tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Rüyada büyük abdest yapmak nedir

  Ruyada büyük abdest görmek : erkek için iş hayatıyla ilgili bir yeniliğe işarettir.

  Bazı büyük yorumculara göre bu çok iyi bir rüyadır; bolluk, rahat, sağlık demektir

  Diğer grup yorumculara göre ruyada büyük abdest görmek veya kendi büyük abdestini görmek ; hastalık, insanlardan çıkar sağlamak, haram mal olarak yorumlanmaktadır

  Rüyada pislik görmek, pislikle oynamak, haram yoldan elinize mal veya para geçecegine işaret eder,
  Ruyada at pisliği görmek, kisa bir yolculuga çıkacagınıza işaret eder,
  Rüyada kuş pisliği görmek : bir haber alacağınıza
  Ruyada bir kuşun üzerinize pislediğini görmek : bir kısmetin habercisidir
  Ruyada pisligin bir yerinize bulaştığını görmek, manasız ve faydasız islerle zaman harcadığığnıza delalet eder.
  Rüyada kaka görmek : hayat boyu sürecek bir sağlığa,
  Ruyada dışkı görmek : hasta ise hastalıktan kurtulmaya, borcu varsa borçtan kurtulmaya
  Ruyada insan pisliği görmek iş hayatında itibarınızın artacağına işaret eder.


  İslami Tabiri: Büyük abdest bozduğunu gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur, eğer mal sahibi ise, zekatını verir. Kuru dışkı çıkardığını gören kimse, sıhhati için malının bir kısmını harcar. Sulu çıkardığını gören kimse, bütün malını harcar. Elbisesine yaptığını gören kimse, aşırı zor bir iş yapar.

  Diyanet Yorumu: İbni Şirin Rahmetullah demiştir ki: Rüyada büyük abdest bozduğunu gören kimsenin elinden ticaret malı, para ve altın gider. Bunu tuvalet gibi bir yerde yaptığını görmek, bağış yapmaya tabir edilip, yorumlanır. Eğer bu işi bir odada yaparsa nakdi ceza verir.

  Eğer bir kab içine veya elbisesi üzerine yapar ise, bir kadın yüzünden zorluk, sıkıntı, zahmet ve eziyete uğrar, eğer bir yol üzerine olur ise, malı telef ve ziyan olur. Eğer bir Vadi ve derede olursa devlet yöneticisi veya hâkim yüzünden bir fitne ve iftiraya uğrar, eline yaptığını ve kimsenin bundan haberdar olmadığını görmek, malının eksilmesine işarettir.

  İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Rüyâda insan pisliği ticaret malı, para ve altın . Katı dışkı çıkardığını görmek, bedeninin sıhhati için mal bağışlamaya veya para harcamaktır. Rüyada büyük abdest görmek, eğer Sulu ise pislik büyük nafakaya işarettir. İnsanların kendisine bakmakta olduğu hâlde büyük abdestini bozduğunu gören kimse, halk arasında edepsizlik sayılan bir iş yapar veya kötü bir söz söyler.

  İstemeden Büyük Abdest Yapmak
  Rüyada İstemeden büyük abdestini yaptığını ve bunu alıp üzerinde taşıdığını gören kimse, o kadar altın bulur. Ekmek ile beraber dışkı yediğini gören kimse, sünnete muhalif bir iş yapar, yatağına büyük abdestini yaptığını gören kimse, hanımından ayrılır.

  Rüyada Hayvan Pisliği Görmek
  Bazı rüya tabiri alimlerine göre: İnsandan ve hayvandan her birinin karnından çıkan dışkı ticaret malı, para ve altın ile tabir olunur. Eti yenilir hayvanın gübresi helal, mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, eti yenilmez hayvanın gübresi ise, haram mala tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Tuvalette Büyük abdest yapmak
  Büyük abdest bozarken dışkı yerine bir hayvan çıkardığını görmek, evlâdı olmaya tâbir edilip, yorumlanır. Çıkan hayvan erkekse evladı erkek, dişiyse evlâd kız olur. Rüyada büyük abdest bozmak, Pislik ve gübre üzerine oturduğunu gören kimse, akrabasından veya mirasdan eline haram mal geçer.
   
  Son düzenleme: 16 Nisan 2015