Rüyada Cenaze Görmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Lavinia tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

  1. Rüyada Cenaze Görmek ne anlama gelir?

    Rüyada cenaze görmek her ne kadar kişileri korkutsa da birçok rüya yorumcusu rüyada görülen cenazenin genel olarak hayra ve iyiliğe yorumlanabileceğini söylüyorlar. Rüyasında cenaze gören bir kimsenin bu rüyası, uzun zamandır haber alamadığı bir kişiden haber alacağı, mal ve para kazanacağı, uzun ve sağlıklı bir ömür yaşayacağı, hayatında olumlu ve güzel gelişmeler yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Fakat bazı rüya yorumcuları cenazenin genel olarak münafık biri olarak yorumlanabileceğine ve bu rüyanın gören kişilere kötülük ve şerden başka bir şey getirmeyeceğini vurgulamaktadırlar.
    Rüyada omuzlar üzerinde kaldırılan bir cenaze bu kişinin yüksek mevki sahibi bir kişi olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kişilerin etrafında ölen alim ya da büyük bir liderin ölümünden dolayı duyduğu üzüntü malum olmaktadır.
    Omuzlar üzerinde yükseklerde taşınan bir cenaze uzaktaki bir kişinin savaşta ölebileceğine ve aynı zamanda elde bulunan kıymetli bir miktar paranın kaybedileceğine işaret olabilmektedir.
    Bir kişi rüyasında kendi cenazesini görürse bu iyiye işarettir. Ancak cenazesinin kimse tarafından kaldırılmadığını görmek münafık bir kişi olduğuna ve yakın zaman içerisinde hapsedilebileceğine işarettir. Rüyada görülen kaldırılmayan cenaze pek hayra yorumlanmaz. Fakat cenazenizin arkasından ağlanıldığını ve büyük üzüntü yaşanıldığını görüyorsanız bu durum hayra yorulur.