Rüyada Ezan Okumak

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Elif tarafından 24 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Rüyada Ezan okumak nedir: aslında bize bir haberci ibadet etmeyi bildiren Ezan ve bizim de saygı gösterdiğimiz bir durum.
  Rüyada ezan okunduğunu görmek, bereket, hayır, rahmet ve kutsal toprakları görmeye delalet eder. Akabinde hacca gider. Bazen de ezan okumak, mücadele ve savaş için hazırlık yapılacağına dair bildirim almak demektir.Gene rüyada ezan okumak, çalışma hayatında derece almağa, yüksekliğine, büyük bir rütbeye ve duyulacak doğru bir habere işaret eder.

  kişinin Rüyada ezan okumak veya okunduğunu görmesi duâ, iyilik, hayır, şeytanın kötülüğünden emin olmak ve kurtuluş ile yorumlanır. Ezanın okunması layık olmayan bir yerde okumak hayırlı değildir.
  Ezan okudugunu, ama kimsenin ezanina icabet etmedigini görse zalim bir halktan olduguna delalettir. Kendisini, komsusunun evinin üstünde ezan okudugunu görse komsunun hanimina ihanet eder.
  Bilinmeyen bir yerde ezan okudugunu görmek iyi değildir.. Bir minarede ezan okuyan, halki ibadete çağırır. Yatakta ezan okumak, eşini çocuklarini hor gördügüne, onlara kötü davrandigina; evinin kapisi önünde ezan okumak, ecelinin yaklasmis olduguna; evinin ortasinda ezan okumak, çevresinde en yakinlarindan birinin ölecegine işarettir.Sokakta ezan okumak, fakirliğe tabir edilir.
   

 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Cevap: Rüyada Ezan Okumak

  Rüyada ezan okumak demek ki tabiri böyle hayrolsun.