Rüya Tabiri Rüyada kendini hamile görmek ne anlama gelir?

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Ceren tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör


  rüyada kendini hamile görmek ne demek

  Rüyada Hamilelik görmek; Ebu Said El-Vaize göre; bir kadininkendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir.

  Hamilelik rüyaları; rüya sahibi erkek veya kadın olsun, rüyada hamilelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Hamile kadınlar hakkında çok fazlaislami rüya tabirleri vardır. Henüz balig olmamış bir çocuğun kendisini hamile görmesi babası ile ve küçük kızın hamile olduğunu öğrenmesi de annesi ile yorumlanır.

  Kirmani şöyle diyor: Rüyasında hamile olduğunu görenin mali artar..

  Karisinin hamile oldugunu gören öğrenen, dünya mallarindan bir sey ister. Hamilelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin hamile oldugunu görmek hayir ve menfaattir.


  Rüyada hamile olduğunu görmenin rüya tabirleri
  Bir başka rivayete göre de: Rüyada hamile oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder.

  Hamilelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder. Rüyada hamile kadini görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin hamileligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder. Bazen de erkegin hamileligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder.

  Rüyada hamile olmak
  Bazen de hamilelik, aşk ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder. Hamile olduğunu görmek veya hamile olduğunun haber verilmesi aynı anlamdadır. Bir kişi rüyada bir doktor tarafından hamile olduğunu söylese, yani kişinin rüyada hamile kaldığını öğrenmesi de aynı rüya tabirleri anlamlarını taşıyabilir. En doğrusunu Allah bilir.

  Rüyada bekar kızın hamile olduğunu görmesi
  Bekar kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder.

  Kısır kadının rüyada kendini hamile görmesi

  Kısır kadının veya hayvanlarin erkeginin hamileligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder.

  Bir kimse kendi eşinin hamile olduğunu görse dünya metasindan bir sey arzu etmesine isaret eder. Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder.

  Hamilelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder.