Rüyada Köpek Görmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 5 Nisan 2013 başlatılmıştır.

  1. Rüyada köpek görmek ve kovalamak neye gelir

    Rüyada görülen köpeğin rengi cinsi rüya tabirini etkilemektedir. Beyaz köpek hayırlı yorumlansa da siyah köpek kötüye tabir edilebilmektedir. Rüyada köpek görmek bir başka tabirde sadakatle yoruluyor. Rüyasında bir köpeğin kendisine sildirdiğini, fakat esirmediğini görmek, düşmanlarının kendisine diş bilediklerine, fakat zararları dokunmayacağına delalet eder. Bir köpeğin kendisini esirdiğini ve elbiselerini parçaladığını görmek, isinde kendisine rakip olan kişiler tarafından sıkıştırılarak, zarara uğratılacağına işarettir. Bir köpegin kendisinin yanına gelerek, ellerini yaladığını ve kısık sesle havladığını görmek, kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldiğine ve onunla anlaşmak istediklerine delalet eder. Yolda giderken bir kaç köpegin saldırısına uğrayıp, onlarla mücadele ederek, hepsini kaçırdığını görmek, evinde ev halkı tarafından kötü karşılanacağına fakat onları söylediği sözlerle inandıracağına delildir.

    Dişi bir köpegin dişi yavrusunu emzirdiğini görmek, çocukları varsa, onlardan hayır göreceğine, bekarsa helal süt emmiş bir kadınla evleneceğine işarettir. Nablus ye göre dişi köpek inatçı ve kötü kalpli bir katindir Cafer i Sadik a göre; rüyada köpek görmek dört şekilde tabir olunur. Alçak bir düşman, tamahkar bir adam, çirkin bir hizmetçi, cahil bir adam. Bazı yorumcular; rüyada siyah bir köpegin uluduğunu görmek, hastalığa delalet eder. Çünkü bu defalarca tecrübe edilmiştir. Bir başka rivayete görende rüyada köpek görmek günah islemekte cesaretli, zevk ve sefaya düşkün bir kimseye işarettir. Eğer köpek ürürse o adi kimsenin haddi asarak fena ve tamahkar olduğuna işarettir. Bir kimse rüyada kendisini bir köpek esirdiğini veya tırmaladığını görse, o kimseye hissettiği acı kadar düşmanından bir zara erişir. Bazen rüya sahibi hastalanır diye tabirler mevcuttur.(alıntı)

    Rüya tabirinde önemli olan rüya içindeki küçük işaretlerdir. Rüyanın tamamı yazılarak sorulsa daha isabetli tabir yapılabilir. Rüya tabirini rüya yorumlama ilmine sahip, irfan ve hikmet sahibi kimselerin yapmasına itibar edilir. Bunun ötesinde sadece rüyada görülen belli başlı doneler üzerine yakın yorumlar yapılabilir.