Rüyada Ölmüş At Görmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 3 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Rüyada Ölmüş At Görmek Tabiri Nedir

  Rüyada beyaz yada diğer renklerde at görmek görülen atın rengine göre değişik şekillerde tabir edilmektedir. Genel olarak rüya tabircileri rüyada at görmeyi iyiye ve hayra yormuşlardır. Rüyada görülen atın dişi yada erkek olması da yorum farkını oluşturmaktadır. Rüyada at görmenin murat olduğu söylenmektedir. Rüyada ölmüş at görmek zarar ziyan ve kayıplara işaret olduğu aktarılır. Yağız yani siyah at büyüklük ve mal, doru renkli ata bindiğini görmek, kuvvetin fazlalığına, doru taya bindiğini görmek de zengin bir kadınla evlenmeğe yorumlanmaktadır. Kırmızı yani al at dinin kuvvetine ve devlet tarafından verilecek mal ve itibara, al ata bindiğini gören şerefe ulaşır diye tabir edilir. Eğer bindiği dişi tay ise hastalıklı ve hazin tabiatlı bir kadınla evlenir diye rivayetler vardır. Kır at hayır ve berekettir. Eğer bindiği dişi tay ise güzel ve iyi ahlak sahibi bir kadınla evlenir. Ablak yani demiri kir renginde bir at görmek şöhretle tabir olunur.

  Rüyasında demiri kır renginde ata bindiğini gören halk arasında hayırla şöhret olur. Demiri kır ve alnı akit mali bir hayvanin üzerine binmek istediğini görmek, Büyük bir kimsenin islerine karışacağına, demiri kir bir ati olup bunu başka bir renge boyadığını görmek hayra delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre: demiri kir at ve beygir görmek ve binmek öteki renklerden daha aşağı tabir olunur. Rüyada at statiğini gören kimse, ya birisi ile kavga eder veya Aile hayatında geçimsizlikler olur. Pazardan bir at satın aldığını gören kimse, eğer memursa, hızla terfi ederek yüksek mevkilere nail olur. Erkek at iktidar ve güçtür. Dişi at ise, şerefli bir katindir. Bir kısrağa bindiğini veya satın aldığını gören kimse, şerefli bir kadınla evlenir.

  Rüya tabirleri görenin rüyayı baştan sona anlatması ile mümkündür. Çünkü rüya içerisinde rumuzlar mevcuttur. Bu işaretleri anlamak ise rüya tabiri ilmine ve irfanına sahip kimseler tarafından tespit edilebilir. Bunun haricinde rüyada ön plana çıkan donelerin yorumu belli ölçüde yoruma imkan sağlamaktadır.
   
  Son düzenleme: 3 Nisan 2013