Rüya Tabiri Rüyada Soğan Görmek Ne Demek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Nehir tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Rüyada pişmiş soğan yediğini gören kişi hak yoluna döner.
  Rüyada Taze Soğan Görmek
  Rüyada taze soğan görmek kötü niyetli ve kötü duygulara sahip olan bir kişiye işaret eder. Rüyada elinde taze soğan olduğunu gören kişi, herkesin tepkisini alacak, dışlanacak ve kınanacak bir iş yapacak demektir.
  Rüyada Yeşil Soğan Görmek
  Rüyada yeşil soğan görmek son kuruşuna kadar helal olan, bin bir zorluk ve güçlükle, alın teri dökülerek kazanılmış olan kazanca işaret eder. Bu kişinin ekmeği temiz ve haramsızdır.
  Rüyada Soğan Doğrama
  İşle ilgili olarak yapılacak bir atılım sayesinde mal mülk sahibi olunacağına, çalışmaların tek parça halinde zor bir şekilde değil aksine parçalar halinde ve daha kolay gerçekleştirileceğine, sorunların aşılacağına, verilen sözlerin kısa süre içinde yerine getirileceğine, hayırlı bir kısmet ile dünya evine girileceğine ve rahat bir hayata sahip olunacağına işaret eder. Rüyada soğan doğrayan birini görmek, eş, dost ya da akrabalardan birinin yapacağı işte karşılaşacağı bir sorunun yüksek bir mevkideki arkadaştan istenecek yardımla çözüleceğine, varılan noktaya hayal edilmiş olan birçok şeye kavuşulacağına ve dertlerin sona ereceğine alamet eder.
  Rüyada Kuru Soğan Görmek

  Rüyada Soğan Yemek
  Rüyada soğan yemek hayırlıdır ve kişinin mutlaka doğru yolu bulup, hatalarından döneceğine ve hatalarını telafi etmek isteyeceğine delalet eder. Eğer rüyasında soğan yediğini gören kişi iyi değilse o zaman vefat edecek demektir.
  Rüyada Soğan Soymak
  Rüyada soğan soymak maskaralığa ve zoraki şirinliğe işaret eder. Rüyasında soğan soyan kişi, menfaati için birine, zoraki şekilde, hiç öyle hissetmediği ve öyle düşünmediği halde yoldaşlık edecek ve onun yolundan gidecek demektir.
  Rüyada Pişmiş Soğan Görmek


  Rüya sahibinin, kardeşleri ya da arkadaşlarından biri ile gireceği bir işte çok büyük kazançlar elde edeceğine, yeni projeler için kaynak elde edeceğine, zenginliğe sahip olacağına, kendisine yardım etmesi ve işleri çekip çevirmesi için yanına birkaç personel alacağına, zarar eden bir arkadaşına yardım edip işlerini düzeltmesi konusunda destek olacağına ve hayır duaları alacağına yorulur. Rüyada kuru soğan yemek, iş dünyasında sahip olunan şöhrete leke düşürecek olan ve başarılı bir kişi olmasını kısanan bazı kişilerce planlanmış bir durumla karşı karşıya kalınacağına, bu yüzden kısa süre için de olsa sıkıntı duyulacağına ve sorunlarla boğuşulacağına tabir edilir.
  Rüyada Soğan Satmak
  Hatırı sayılır bir kişiden gelecek bir yardım sayesinde çalışmaların günden güne daha iyi bir hal alacağı, alınacak olan yeni bir hane sayesinde sıkıntılı zamanların geride kalacağı, yapılan hataların telafi edileceği, eğitimle ilgili olarak yeni bir karar verileceği, sağlık sorunları ile boğuşan bir akrabadan güzel haberler alınacağı ve zararlı bir alışkanlıktan uzaklaştırılacağı anlamına gelir. Rüyada soğan almak, yakın bir akrabadan ya da kardeşlerden alınacak büyük bir destekle birlikte girilecek bir işte haneye yüklü miktarda para gireceğine ve yeni bir iş kapısının açılacağına delalettir.
  Rüyada Soğan Pişirdiğini Görmek
  İçine girdiği sosyal ortam ve yeni edindiği arkadaşlar yüzünden Allah yolundan uzaklaşan ve kötü alışkanlıklar edinen bir kişinin, rüya sahibinin girişimleri ve emekleri sayesinde Allah yoluna döndürüleceğine, bu sayede kişinin kendisini daha iyi ve yüreğini daha ferahlamış bulacağına ve rüya sahibine dua edeceğine yorumlanır. Rüyada soğan pişiren birini görmek, sorunlardan kurtuluşa erileceğine, yardıma muhtaç kişilere yardım edileceğine, fakir fukaranın karnının doyurulacağına, yeni bir işe girileceğine, kazancın büyük bir kısmının Allah yolunda kullanılacağına ve daha huzurlu ve mutlu olunacağına yorumlanır.
  Rüyada Soğan Kesmek
  Sorunların ve sıkıntıların el birliği ile aşılacağına, zor geçen bir projenin yakın bir zaman içinde toparlanacağına, yeni ve söz sahibi olunan bir mevkiye sahip olunacağına, hasreti çekilen bir kişiye kısa sürede kavuşulacağına, yeni bir işe girileceğine, alınmış olan borçların ödeneceğine ve anne baba hayır duaları alınacağına tabir edilir. Rüyada soğan kesip yemek, yaşanan tatsızlıklar yüzünden bozulan moralin, sevilen ve uzun zamandan beri uzak olunan bir kişi ile görüşülmesi sayesinde yerine geleceğine, kazancın azalmasına sebep olan bir durumun ve gereksiz harcamaların ortadan kaldırılacağına ve elde edilen paranın yatırım için kullanılacağına delalettir.