Rüyada tabut ve mezar görmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.


 1. Rüyada tabut ve kabristan mezarlık görmek tabiri nedir

  Rüyada ölüm ve ölümle alakalı şeyler görmek, tabut mezarlık türbe ve benzeri ölülerle ilgili hadiseler görmek değişik şekillerde yorumlanmıştır. Bir kimse rüyasında tabut ve cenaze taşımak için kullanılan bir araç görse bu mal varlığına ve mülke ve yolculuğa çıkmak üzere yol hazırlığına tabir edilmiştir. Rüyada tabut görmek gören kişinin beklentisine göre kimi zaman da üzüntü olarak yorumlanmıştır. Rüya sahibi kendisini tabutun içerisine görse makam mevki ve saltanat olarak tabir edilir. Ayrıca kendisini tabutun içinde dururken veya taşınırken görmek ise çabaladığı bir işi başarmasına veya kaybettiği bir malını bulmasına işaret etmektedir. Rüyada tabut görmek rüya sahibinin güçlükleri yenmesine ve rakiplerine karşı başarılı olup galip gelmesine işaret olduğu söylenmektedir. Her hâlükârda rüyada tabut görmek hayırlıdır ve büyük bir mülk olarak tabir edilmiştir.

  Rüyada tabut ile beraber veya ayrı olarak mezar ve kabristan görmek vaaz ve nasihat ile Kur’an okumaya tabir edilir. Ayrıca rüyada bir kimsenin mezarlık veya sadece bir mezar görmesi kişinin ağlamasına, bazen de rüyada kabir görmek ilmi ile amel eden alim kişi ve kimselere tabir edilir. Bazıları ise rüyada mezar görmeyi günah işleyen zina kar bir kadının evi ile tabir etmişlerdir. Rüyada kabir görmek genel itibariyle ahreti hatırlayıp günahlardan arınma yollarına işaret etmektedir. En doğrusunu Cenabı Allah (cc) bilir.
   

 2. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Cevap: Rüyada tabut ve mezar görmek

  Seneler önce rüyamda ıssız bir dağ yolunda tabut içinde taşınırken gördüm. Çok etkilenmiştim.
   


 3. Cevap: Rüyada tabut ve mezar görmek

  hayrolsun inşallah.. :) yukardaki tabire göre hayırlı bir rüya... Cenabı Allah hayırdan çıkarmasın
   

 4. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Cevap: Rüyada tabut ve mezar görmek

  Amin inşallah..Rüyaları hayırlara yorumlayalım ki hayırlı olsun..Gerçi tabut rüyasından birkaç gün sonra gördüğüm rüya çok daha anlamlı oldu ve sonucu da gerçekleşti.