Rüya Tabiri Rüyada Yatak Görmek Ne Demek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Nehir tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Rüyada Yatak Görmek ne anlama gelir

  Kadına, rahatlığa, çocuğa. Yatak satın almak evlenmeye, satmak ise boşanmaya yahut hanımı hasta ise vefatına. Yumuşak yatak iyi geçimli kadına, geniş yatak onun huy ve ahlak güzelliğine, yeni yatak kadının geç ve zindeliğine. Yün, kıl ve pamuktan mamül yatak zengin kadına, ipek yatak ateist kadına. Beyaz yahut yeşil yatak dindar kadına, siyah yatak kötü ahlaklı kadına.

  * Yatağı dürmek ve bir köşeye kaldırmak aile içi küçük tatsızlıklara. Yatakta uyuduğunu görmek korktuğundan emin olmaya yahut dinde gaflete delalet eder.

  * Rüyada yatak görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekarsa, istediği kimseyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

  * Yolculuğa çıkacağınızın veya taşınacağınızın işaretidir. Temiz bir yatak, uzun süredir sizi meşgul eden bir sorunun çözümleneceği anlamına gelir.Genel olarak yoldur. Eve yatak almak bekarlar için evlilik, evliler için kısmettir.

  * Rüyada yatak görmek, yeni bir gönül macerası geçirmekle yorumlanır.

  Kirmani’ye göre;
  * Rüyasında bilinmeyen bir yerde bir yatakta olduğunu gören bir memuriyete girer veya tarla satın alır ve yahut eline mülk geçer.

  * Bir sedir üzerine serilmiş bir yatak üzerinde oturduğunu gören, serefe nail olur.

  Cabir’ül Magribi’ye göre;
  * Rüyada yatak görmek, istirahat ile tabir olunur. Rüyasında yatağını evinden çıkardığını ve tekrar içeriye aldığını gören eşinden ayrılır ve yeniden evlenir. Birbiri üzerine yataklar serdiğini gören, bu yatakların sayısı kadar evlenir.

  * Yatağının fareler tarafindan yenildiğini görmek karısının diğer biri ile ilişkide bulunduğuna ve onun da buna razı olduğuna delalet eder. Yatağının havada dolaştığını gören eşinden ayrılır. Eğer yatağı yere düşerse hasta olur ve sonra iyileşir. Yatağının yüksek bir yerde serili oldugunu gören, itibarlı olur.