Saçlara Güzellik Uykusu

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  [​IMG]
  Güzellik uykusu dediğimizde aklımıza ilk gelen bedenimizle birlikte cildimizin de dinlenmesi olur. Böylece uyku esnasında cildimizin güzel bir görünüme kavuşur. İşte saçların da güzellik uykusu olduğu kanıtlanmış.

  Saç Güzelliği
  Cildin tazelenmesi uykuda iken artar, saçlarımızda bu durumdan etkilenir. Bu nedenle cildimize nasıl besleyici kremler bakım yapıyorsak, saçlarımız için de aynı özeni göstermek gerek..Saçlarda güzellik uykusuna yatar.

  Haftalık uygulanacak bir maske, saçlarımıza harika bir güzellik katacak..Bitkisel maskeler kullanmanızı öneririz. Çünkü bu maskelerin saça fayda vermesi için saça sürüp maskeyle yatmanız gerekiyor. Bir bone ile etrafa bulaştırmadan saçlarınızı güzellik uykusuna yani dinlenmeye bırakabilirsiniz.

  Saçlarınızın güzelliği için ayrıca elektrikli saç şekillendiricilerden uzak durmanız gerekli. Eskiden beri bayanların kullandığı bigudi saçların çabuk yıpranmasını önler. Ayrıca istediğiniz doğal dalgalara kavuşabilmenizi sağlar.

  Saçınız uzunsa örerek uyuyun. Sabah örgüyü açtığınızda saçların farklı bir şekle girdiğini göreceksiniz. Kabardıysa sorun değil hemen bir saç köpüğü ile şekillendirebilirsiniz.

  Eğer kalın dalgalara sahip olmak istiyorsanız, saçınızı gevşek bir topuz yapıp uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda istediğiniz kalın dalgalara sahip olabilirsiniz.