Safra Kesesi Taşına İyi Gelen Bitkiler

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Lavinia tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Safra Kesesi Taşına Hangi bitkiler iyi gelir

  Safra Kesesi Taşına İyi Gelen Bitkiler nelerdir

  Safra kesesi taşının tedavisi için aşağıdaki bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz. Ama mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

  1 çay kaşığı “Oregon” üzümü kökü
  2 çay kaşığı kuru karahindiba yaprağı ya da 1 çay kaşığı karahindiba kökü
  1 çay kaşığı nane
  4 su bardağı su

  Karahindiba hariç bütün malzemeleri 15 dakika kadar ağır ateşte kaynatın. Ateşten aldıktan sonra karahindiba yapraklarını ekleyip 15 dakika demleyin. Süzdükten sonra ılık olarak hemen içebilir ya da buzdolabında saklayabilirsiniz. Gün boyunca, tercihen yemeklerden sonra çay gibi içebilirsiniz.


  2 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ısırganotu, 1 bardak sütte 2-3 dakika hafifçe kaynatılır, 10 dakika boyunca demlendirilir ve süzülür. Günde 2 bardak ısırgan sütü, sabahları ve akşamları içilir.

  Ya da Tavuğun taşlık kesesi zarı fırında veya güneşte kurutulup ve dövülüp un haline getirilecek. Hergün çay kaşığının ucu ile yenecek.

  Sabahları aç karnına nane çayı ile ağız iyice çalkalanır, sonra 1 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı biraz limon suyu ile birlikte içilir ve hemen ardından da sıcak nane çayı içilir. Ardından da, safrakesesi bölgesine yarım saat süreli kuru-sıcak kompres uygulanır. Zeytinyağı her gün 1 kaşık arttırılır ve altıncı gün 6 kaşık zeytinyağı ile küre son verilir. Bu kürün üç ayda bir uygulanması önerilir.