Sağlıklı olmak için neler yapmalıyız kısaca

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Deniz tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici


  Sağlıklı olmak için neler yapmalıyız  Sağlıklı olmak için neler yapmalıyız bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim. Bir söz vardır insan öncelikle kendisinin doktoru olmalıdır diye. Bu söz aslında çok şeyi ifade etmektedir.

  İnsan sağlığının kıymetini en iyi yitirdikten sonra anlar. Bir kere sağlık bozuldu mu ne paranın nede malın mülkün bir önemi kalmaz. İşte insan o zaman sağlığın ne kadar önemli olduğunu anlar. Şimdi sağlığımızı korumak yada sağlıklı bir yaşam için neler yapmamız gerektiğini inceleyelim.

  Öncelikle kişisel temizliğimize önem vermemiz çok önemlidir. El ve ayak tırnaklarımızı düzenli olarak kesmeliyiz çünkü mikroplar buralardan daha rahat bir şekilde yayılabilir. Akşamları yatarken ve gün içinde düzenli olarak dişlerimizi fırçalamalıyız.

  Haftada en az iki kez duş almamız gerekmektedir. Doğal, hormonsuz meyve ve sebzeleri mevsiminde ve yıkayarak tüketmeliyiz. Dışarıdan açıkta ürünler almamalıyız. Aldığımız ürünlerin son kullanma tarihine dikkat ederek bildiğimiz markaları tercih etmeliyiz.

  Kötü alışkanlıklardan uzak durarak hayatımızın düzenine göre spor yapmamızda oldukça önemlidir. Aylık ve yıllık periyotlarda hastanelerde gerekli kontroller yaptırarak sağlığımız kontrol altında tutabiliriz.