Sahte Facebook Hesabı Anlama

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 23 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Facebook Hesabı ve Sahte Facebook Hesabı Nasıl Anlaşılır?

  Sahte Facebook hesaplarını anlamanın 6 yolu

  Facebook'da binlerce sahte profil hesabı bulunan kullanıcılar bazen tehlikeli olabiliyor.Peki bu sahte hesaplar nasıl anlaşılır.

  İşte Sahte Facebook Hesabını Anlamanın Yolları
  [​IMG]

  1) Genellikle boş bir duvar: Bot'ların duvarlarında bulacağınız şey, genellikle beğendikleri şeyler ve yeni arkadaşlıklarıdır. Bu hesaplarda kişisel güncellemeler görmeyi pek ummayın. Erkek kullanıcılar duvara birçok yazı yazmış olabilirler, ancak bunların cevapsız kaldığını göreceksiniz.

  2. Garip biyografiler: Sözkonusu hesaptaki kişinin yaşı, bitirdiği okullar ve çalıştığı yer arasındaki uyumsuzluklar, size onun sahte olup olmadığı hakkında bir fikir verebilir.

  3) Çekici kadınlar: Her çekici kadın bir bot olmayabilir, ancak sahte hesapların çoğu çekici bayan fotoğraflarından oluşuyor.

  4) Çok az fotoğraf: Birçok bot, çok sayıda fotoğraf yüklemiyor. Bu tür hesaplar, tipik olarak 3-4 fotoğrafa sahip oluyorlar ve bu fotoğraflar, farklı kişilere ait olabiliyor.

  5)Mesajlarınıza cevap vermiyorlar: Bot'lar, arkadaşlık isteklerini kabul edebilseler de mesajlarınıza cevap veremiyorlar.

  6) Eski görünüm: Söz konusu Facebook sayfası hala zaman tüneli öncesi görünüme sahipse, bu onun sahte olduğunun bir işareti olabilir. Bu görünümü kullanan gerçek kullanıcılar tabi ki hala var, ancak sahte hesapların çoğu zaman tüneli görünümüne geçmemiş durumda.
  Alıntı​