Sahurda Ve İftarda Ne Yemeliyiz

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve webkolik tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Sahurda Ve İftarda Ne Yemelidir

  İftarda yenecek besinlerden ilki başlangıçta su içilmelidir. iftarda,Su çok soğuk ne de çok sıcak olmamasına dikkat edilmelidir..
  İftar yemeğine çorba ile başlanabilir. Yemek çeşidi olarak mutlaka bir çeşit sebzeden yapılan yemeğin olmasına özen gösterilmelidir. Sebzeden yemek olabileceği gibi salata da olabilir.İftarlık sofranızda protein ağırlıklı olarak yoğurt bulundurabilirsiniz.Çünkü Uzun bir süre aç kaldıktan sonra yoğurt size iyi gelecek, rahatlatacaktır.İftarda tatlı olarak da sütlü tatlılar tercih edilmelidir.İftar yemeklerinin ardından bol bol mevsim meyvelerini tüketebilirsiniz.

  Sahurda yenecek besinlere gelince; Bunlar arasınfa Protein içeriği fazla gıdaları, yumurta ve yoğurt ayrıca süt içilerek midenin boşalma süresini uzatabilir, acıkmayı geciktirdiği için tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde tokluk da sağlayan besinler olan Yumurta, yoğurt, süt ve peynir gibi gıdalar; sahuriçin ideal besinler arasındadır.

  Sahur soframızda kahvaltı bir öğün olabilir. Çünkü sağlıklı bir de doyurucu olur. Daha sonra uyumaya devam edileceği için hafif, hem de tokluk sağlayacak mönüler seçilmesi öneriliyor.Gene bol bol sıvı alınmalıdır. Su içilmelidir. Unutulmamalıdır ki; gündüz iftara kadar bir daha sıvı alımının sağlanabileceği bir fırsat olmayacaktır.Mutlaka su alınmalıdır. Sahurda tuzlu gıdalar tüketilmemesine özen gösterilmelidir.