Sebastian Vettel formula1 otomobil sporları şampiyonu

Konusu 'Resim Bölümü' forumundadır ve Yavuz tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Sebastian Vettel 3 Temmuz, 1987 tarihinde Almanya Heppenheim’de doğmuştur. Formula 1 pilotu. Aktif yarış hayatı Red Bull Racing takımında devam etmektedir. David Coulthard'ın 2008 sezonu sonunda emekli olmasının ardından takıma dahil olan Vettel, aynı zamanda Mark Webber ile takım arkadaşıdır.

  [​IMG]

  17 Haziran 2007 tarihinde koşulan ABD Grand Prix'inde, "bir Formula 1 yarışında start alan en genç 6. pilot" ünvanını kazanmakla kalmamış, aynı yarışta "bir Formula 1 yarışında puan alan en genç pilot" rekorunu da kırmıştır. 30 Eylül 2007 tarihindeki Çin Grand Prix'ine bir ara liderlik eden Vettel, bu yarışta da "bir Formula 1 yarışına liderlik eden en genç pilot" rekorunu kırmıştır. 2008 İtalya Grand Prix'inde "bir Formula 1 yarışında pol pozisyonunu kazanan en genç pilot" ve "bir Formula 1 yarışını kazanan en genç pilot" rekorlarını kıran Vettel, "farklı iki takımda yarış kazanan en genç pilot" rekoruna da sahiptir.

  [​IMG]

  Vettel Abu Dhabi Grand Prix'i sonunda 2010 yılında pilotlar şampiyonluğuna ulaşarak "f1 şampiyonu olan en genç pilot" ünvanını Lewis Hamilton'ın elinden almış ve yeni bir rekorun sahibi olmuştur. Bir anlamda rekorların adamı olan Michael Schumacher'in izinden gittiğini göstermiştir. 1.76 boyundadır. Bu genç adam başarılarının bir kısmını Red Bull araç optimizasyon sorumlusu Gary Anderson’a borçludur.(vikipedi)

  [​IMG]