Şeftali Suyunun Faydaları Nelerdir

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Nehir tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.


  1. Şeftali Suyunun Yararları

    Şeftali Suyu: Şeftali içerdiği A, B3 (Niasin) ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum içerir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok zengin miktarda bulunur. Ayrıca antioksidan özelliği ile toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

    Şeftali Suyunun Faydaları: Kanı temizler. Ateşi düşürür. İdrar söktürür. Kabızlığı giderir. Uykusuzluğu giderir. Böbrek taşlarını eritir. Ağız kokusunu giderir. Kalp krizi riskini azaltır. Bağırsakları yumuşatır. Basur şikâyetlerini azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Cildi nemlendirir ve canlandırır. Sinir sistemi üzerinde olumlu etki yapar. Böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar. Gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Şeftali hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemine yardımcı olur. Antioksidan özelliğiyle toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

    Şeftali Suyu Nasıl İçilmeli? Şeftali suyu taze sıkılmış olarak içilmelidir. Şeftali suyunu taze sıkılmış ananas suyu, kavun suyu, kayısı suyu karışımlarıylada içebilirsiniz.