Seyyid Kutuptan İnciler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 28 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  seyyid kutuptan sözler

  seyyid kutuptan özlü güzel sözler

  Eğer Allah kanunu ile mahkum edilmişsem ben Hakk'ın hükmüne razıyım. Eğer batıl kanunlarla mahkum olmuşsam ondan çok daha üstün bir düşünceye sahip olduğum için batıldan ve münafıklardan merhamet dilemem. Allah'a şükürler olsun ki on beş sene cihad ettikten sonra bu mertebeye ulaştım. Ben Allah yolunda yaptığım iş için asla özür dilemem. Namazda Allah'ın birliğine şehadet eden parmağım asla bir tağutun hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır.

  Şüphesiz ki İslam Kelime-i Şehadet getirmek ve Allah'dan başka ibadete layık ilah olmadığına şahitlik etmektir.

  Allah'dan başka ibadete layık ilah olmadığına şahitlik ise; evrende sadece yüce Allah'ın tasarrufda bulunduğuna, kulların ibadet kasıtlı davranışlarını ve hayatla ilgili tüm meselelerini ona sunacaklarına, kulların yasa ve hükümlerini sadece ondan edineceklerine, hayatlarına ilişkin konularda tek başına onun hükümlerine boyun eğeceklerine inanmakla gerçekleşir.

  Kim -bu anlamı ile- Allah'tan başka ibadete layık ilah olmadığına şahitlik getirmezse hiç bir zaman şehadet getirmemiş ve İslam dinine girmemiş demektir.

  Adı ne olursa olsun..

  Soyu ve lakabı ne olursa olsun değişmez..

  Ve hangi bölgede - bu anlamı ile- Allah'tan başka ibadete layık ilah olmadığına şahitlik etme gerçeği gerçekleşmezse, o bölge hiçbir zaman Allah'ın dinini din edinmemiş ve asla İslam sınırları içerisine girmemiş demektir.


  Biz bu dinin akideden asıl kastettiğini en iyi biçimde kavramadan, Allah'dan başka ibadete layık ilah olmadığına ve Muhammed (s.a.v)'in Allah'ın Kul'u ve Rasul'ü olduğuna şahitlik etmenin anlamını bilip öğrenmeden, Kur'an'ın anlatmaya çalıştığı mesajları kavrayamayız.

  Bu şehadetin anlamının sadece O'na boyun eğmek demek olduğunu, sırf namaz esnasında değil, hayatta karşılaşılan her meselede -bu şehadetin-geçerli olduğunu anlamadan Kur'an'ı anlamamız mümkün olmayacaktır.

  Alıntı
   

Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...