Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma Programı Ücretsiz

  Silinen dosyaları, dökümanları, resimleri kurtarmak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Bedava silinen dosyaları kurtarma programı indirin. Pandora Recovery hakkında bilgi, Pandora Recovery nasıl kullanılır. Bu Program diskinizden tamamen silinmiş ya da format atma sonucu kaybolan dosyaları kurtarmak için ideal bir programdır.

  [​IMG]
  Pandora Recovery silinen dosyaları kurtarma ve geri getirme Programıdır.
  Bu program bilgisayarınızda silinmiş dosyalara ulaşmak ve geri getirmek için kullanıcılara imkan sunuyor.

  Pandora Recovery İndirme Linki

  http://www.pandorarecovery.com/download/


  Pandora Recovery Nasıl Kullanılır

  Pandora Recovery programının arama ve geri getirme özellikleri sayesinde kolayca kullanabileceğiniz bir programdır. Resim dosya formatları BMP, GIF, JPG, PNG, ICO,TIF, TGA, PCX, WBMP, WMF, JP2, J2K, JBG, JPC, PGX, PNM, RAS, CUR ve metin dosya türleri TXT, LOG, INI, BAT, RTF, XML, CSS formatlarını desteklemektedir.

  Öncelikle verilerinizin kaybolmaması için Pandora Recovery programını bir flaş belleğe veya hafıza kartına yüklemeniz gerekir. Kurulumu da mutlaka yine bu belleklere yapmalısınız. Çünkü veri kaybını önlemek için bu önemli bir detay.
  Eğer fotoğraf makinenizin hafıza kartına format attıysanız programı doğrudan bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir.

  Pandora Recovery programını çalıştırdığınızda sol tarafta bilgisayarınıza bağlı olan tüm sürücüler görünecektir. İlk olarak silinen verilerinizi kurtarmak istediğiniz diskin üzerine tıklayın. G olarak görünen flaş diski seçiyoruz.
  [​IMG]

  Daha sonra üst bölümde görünen surface Scan bölümüne geçin. What do you want to search for? Kısmında kurtarmak istediğiniz dosya formatlarını seçin. Eğer kurtarmak istediğiniz sadece sürücünüzdeki resimlerse Images & Photo kısmını işaretleyin. Burada zaman diskin boyutuna ve bilgisayarınızın hızına bağlı olarak değişmektedir. Ne kadar çok dosya formatı işaretlerseniz o kadar çok zaman alacağını da bilmelisiniz. Scan this disc drive bölümünden de yine kurtarmak istediğiniz sürücüyü seçiyorsunuz.

  [​IMG]

  Resimlerin üzerine gelindiğinde ön izleme penceresinden resimleri görebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz resimleri bu şekilde seçebilirsiniz. Tek tek seçmek yerine tüm resimleri de seçebilirsiniz. Bunun için CTRL + A kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Kurtarmak istediğiniz resimleri seçtikten sonra sağ tık yapıyorsunuz ve açılan menüden Recover to sekmesine tıklayın.

  [​IMG]

  Karşınıza Recover penceresi çıkacaktır. buradan Browse butonuna tıklayın ve dosyanın kaydedileceği klasörü seçin. Daha sonra Recover Now butonuna tıklayın ve resim sadece bir kaç saniyede kaydedilebilmektedir. Kurtarmak istediğiniz dosya sayısına göre burada bekleme süreniz bilgisayarınızın hızına bağlı olarak da değişebilir.

  [​IMG]
  Burada resim dosyaları nasıl kurtarılır bilgisi verdik Ama siz, Program ofis dosyaları, video, müzik ve zip dosyaları gibi bir çok silinen dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.