Sınava Girerken Okunacak Arapça Dua

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Lavinia tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.


 1. Sınava girerken okunacak dualar Arapça

  - Sınava girerken İsra Suresinin 80. ayetini okuyabilirsiniz. Bu ayet şu şekildedir:

  رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

  "Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ."

  Bu ayet "Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle." anlamına gelmektedir.

  - Sınava girerken veya girmeden önce "Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi sellim Sellim ya Hafız" şeklinde dua okunur.

  - Ayrıca sınava girmeden önce İnşirah ve Duhan Surelerini okuyabilirsiniz.

  - Sınav sabahı 70 defa Salat-ı Nariye okunabilir. Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır.

  Salat-ı Nariye okunuşu:

  Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr

  Anlamı: Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin