Sınavlarda başarılı olmak için en etkili dua

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Ceren tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Sınavlarda başarılı olmak için en etkili dua

  Sınava girmeden önce herkes türlü türlü dualar eder. Allah-u Teâlâ hepimizin dualarını kabul buyurur İnşallah. Ama bir de şu ismi şerifi okuyun lütfen. Bu dua gerçekten çok etkili bir duadır. Defalarca okunup tecrübe edilmiştir. Değerli kardeşlerim 1 pirinç tanesine 181 defa Yâ Mukaddim CC. ismi şerifi okunup da sonunda da, Ya Zül Celali Vel İkram denilip, ardından dua edilirse maksadınıza ulaşırsınız.


  "Bismillahirrahmanirrahim. Ya Hayyu, Ya Kayyum, Birahmetike estegisu" Meali "Allah'ım! Hayyu ve Kayyum isminle ve rahmetinle senin yardımını istiyorum." Bu duayı sınava girecek kişiler okumalı ve Allah'tan yardımcı olmasını dilemelidir.
  Sınav zamanına kadar her gün 184 defa "Ya Mukaddim" esması okunmalıdır.
  Sınava kadar her gün 37 defa "Ya Evvel" esması okunmalıdır.
  Sınav zamanına kadar her gün 305 defa "Ya Kadir" esması okunmalıdır.
  "Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen." Meali "Allah'ım! Sen zihnimi aç, algılamamı aç, ilmimi yükselt, imanımı genişlet." Bu dua sınava girmeden önce okunursa, Allah'ın izniyle başarılı olunur.
  "Rabbi adhılni müdhale sıdkın ve ahricni muhrace sıdkın ve'c'al li min ledünke sultanen nasira." (İsra 80) Meali "Ya Rabbi! Beni doğru bir girişle girdir ve yine doğru çıkışla çıkar. Katından bana yardımcı olan kuvvet ihsan et!" Bu dua sınav başlamadan önce okunmalıdır.
  "Rabbi' şrah li Sadri ve yessir li emri, va' hlül ukteden min lisani, yefkahü kavli." (Taha 25/26) Meali "Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet, yapacağım işimi kolaylaştır, dilimin bağının çözülmesine yardımcı ol, sözümü anlaşılır kıl." Bu dua sınav yerine oturulduğu zaman okunmalıdır.
  "Ya Hayyu, Ya Kayyum, Bi Rahmetike" Meali "Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Ben senin Rahmetine sığınıyorum." Bu dua sınav başladığı zaman okunmalıdır.
  "Keyfe feddalna ba' zahüm ala baz." Meali "Biz nasıl bazılarını diğerlerine üstün kıldık." Sınava girmeden önceki gece İsra suresinin 21. ayetini 2970 defa okumak, sınavda başarılı olmayı sağlayacaktır.
  "Ya Mukaddim" esmasını bir bardak suya 184 defa okuyarak, her gün içmeye devam ederseniz sınavda başarılı olacaksınız.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Mart 2015