Sınıf Nöbetçi Öğrencinin Görevleri Nelerdir

Konusu 'Bilgi Zemini' forumundadır ve Ayaz tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Sınıf Nöbetçi Öğrencisinin Görevleri

  1-Sınıftaki her öğrenci numara sırasına göre her gün bir kişi olacak şekilde nöbet tutar.
  2-Nöbetçi öğrenci;, öğretmen masasının temizliği, teneffüslerde sınıfın havalandırılması, tahtanın silinmesi, sınıftaki tebeşirlerin kontrolü, çöp kutusunun boşaltılması ve sınıfın genel temizliğinden sorumlu tutulur.
  3-Nöbetçi Öğrenciler, Kat Nöbetçisi Öğretmene sınıftaki öğrencilerin (hasta vb. durumu olanlar hariç) dışarıya çıkarılmasında yardım eder.
  4-Nöbetçi Öğrenciler, başka sınıflardan olup da içeri girmek isteyen öğrencilere izin vermez. Gelen öğrencinin bir isteği varsa bunu içeridekilere iletmekle görevlidir.
  5-Nöbetçi Öğrenciler, “hiçbir mazereti olmamasına rağmen” dışarı çıkmayan ve sınıf düzenini bozan öğrencileri, ilk önce kat nöbetçisi öğretmene, kat nöbetçisi yoksa ders öğretmenine bildirir.
  6-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde sınıfta kaybolan her türlü eşyadan sorumludur. Kaybolmaması için sınıfı hiçbir zaman terk etmemelidir..
  7-Nöbetçi Öğrenciler, bir sonraki günün nöbetçisini belirler.
  8-Nöbetten Sorumlu Başkan Yardımcısı, nöbet görevini yapmayanları uyarır . Bu durum tekrar ederse Sınıf Rehber Öğretmenine durumu bildirir.
  9- Nöbetçi öğrenci okula gelmemiş ise başkan yardımcısı ertesi günün öğrencisini nöbet için görevlendirir.
  10-Tenefüslerde özel ihtiyaçlarını gidermek için sınıftan çıkan nöbetçiler, bir arkadaşlarını yerlerine görevlendirmelidirler.