Şiş Ayaklara Ne İyi Gelir

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Ayak Şişmesi Ne İyi Gelir?

  Bazen ayaklarda şişme gibi sorunlar herkesin başına gelir. Ayak şişmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de dolaşım bozukluklarıdır. Ayaklarda özellikle varis dediğimiz toplardamar dolaşımının bozulması şişmelerin birinci nedenidir. Bu durum çoğu zaman o kadar ileri gidebiliyor ki, böyle durumlarda fil ayağı tabiri kullanılır.

  Ayak damarlarındaki şişme sadece sistemlerin eksikliği ile sınırlı değil. Etken olan diğer sebeplerden biri de Kalp yetmezliği olduğu belirtiliyor. Ayak bileği bölgesinde iki tarafta şişlikler ise gizli bir kalp yetmezliğinin işareti olabiliyor.

  Ayak şişmesinin ortopedik, romatolojik, nörolojik nedenleri de bulunmaktadır. Ayrıca alerji de önemli bir etkendir. Her hangi bir sebepten meydana gelen alerjik olay ayak şişmesine yol açabilir. Bu bölgede oluşan iltihabi ve mantar enfeksiyonları da şişme nedeni olabilmektedir
  Eğer her iki ayağınızda uzun süreli bir şişme veya sık tekrarlanan şişmeler olursa bu durumu ciddiye alın. En kısa zamanda doktorunuzla görüşmenizde fayda var.
  [​IMG]

  Şiş Ayaklara iyi gelen iki türlü bakım yapabilirsiniz. Bunlardan ilki Şişmiş Ayaklarınız için NANE HAŞLAMASI..Diğeri ise ŞİŞEN AYAKLARINIZA ASPİRİNLİ BAKIM..

  Nane haşlaması yapmak için 100 gr taze veya kuru nane ile yarım kova kaynar su gerekli.

  Yapılışı ise şöyle: Naneyi kaynar suda yarım saat kadar beklettikten sonra süzün.Ilınan suyun içerisine yorgunluk sonucu şişmiş olan ayaklarınızı sokun ve 20 dk bekletin..

  Aspirinli Bakım yapmak için: Yine yarım kova su, 8 tane aspirin, 2 yemek kaşığı tuz, 1 kaşık karbonat, 1 kahve fincanı kadar vazelin..

  Yapılışı: Deniz tuzunu ve karbonatı yarım kova suya katın. Ayaklarınızı yarım saat bu suyun içerisinde bekletin. Daha sonra vazelinle birlikte dövülmüş aspirini karıştırıp ayaklarınıza sürün. Nemli bir bezle ayaklarınızı sarıp üstüne naylon geçirin. Haftada en az iki defa bu formülü uygulayabilirsiniz.