Şişman Çocuklar Nasıl Zayıflar

Konusu 'Biyoloji' forumundadır ve Nehir tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

  1. Şişman Çocuk Nasıl Zayıflar

    Çocukları dengeli bir şekilde yaşlarına uygun olarak almaları gereken kalori miktarına dikkat ederek şişmanlık riskini azaltıyor kalorisi az diyetlerle alınan kalori azalıyor ve çocukların zayıflamasında büyük bir etkisi vardır.

    Yiyeceklerin üç ana öğün olarak çocuklara verilmesine özen gösterilmeli düzensiz ve sık beslenme çocuklarda metobolizmayı yavaşlatıyor kilo almaya neden oluyor. Çok şişman çocuklarda düşük kalorili diyet öneriliyor bu diyet çocukların günde 600 ile 800 kalori alınması sağlamakta. Çocuklarda ağır diyetler uygulanmamalı sonucu çocukların gelişiminin gerilmesi ile sonuçlanabiliyor anneler bu konuda hassas olmalı ve çok dikkatli davranmalılar. Ağır ve dengesiz diyetler çocuklar için zararlı görülüyor. Aşırı kilolu çocuklara yürüyüş öneriliyor haftada bir kaç gün 20 dakika ile başlayan daha sonra 45 dakikaya kadar süren yürüyüşler yaptırılması uygun görülüyor.Yemek saatlerine uyulmalı yemek saatlerinin dışında beslenmesinin önüne geçilmeli öğün dışında yemek yemesi engellenmelidir.

    Ayrıca çocukların fazla kalori yakmalarını sağlayan sporlar yaptırılabilir yüzme tenis gibi bol aktiviteli sporlar çocukların kilo vermesinde yardımcı olunabilir.