Sivilce Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Konusu 'Soru ve cevaplar' forumundadır ve Nehir tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.


 1. Sivilceler Evde Nasıl Tedavi Edilir?

  Sivilce tedavisi için öncelikle yüz temizliğine dikkat etmek gerekir. Ayrıca uygulayacağınız bakım kremi ve maske öncesi cilt gözeneklerini açma işlemini uygulayın. Bunun için bir tencereye su koyun ve kaynatın. Ardından başınızı havlu ile örterek tencereye doğru eğilin ve yaklaşık 10 dakika bu şekilde bekleyin. Bu işlem cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin daha iyi temizlenmesine yardımcı olacaktır. Cildinize hiçbir bakım uygulamasanız bile, bu işlemi düzenli olarak yapsanız da yeter.

  Bitkisel sivilce tedavisi

  Bir yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı tarçını karıştırarak krem haline getirin. Ardından sivilcelerinizin üstüne sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın.
  Kış meyvelerinden olan portakal da, sivilce tedavisi için kullanılabilir. Portakalların kabuğunu soyun ve rendeleyin. Havanda iyice ezerek krem kıvamına gelmesini sağlayın. Ardından sivilcelere sürün ve kuruyunca yıkayın.
  Bir diş sarımsağı ikiye bölüp iç kısmının sivilce üstüne konması da, sivilceler doğal çözüm yöntemidir.
  Limon suyu ve gül suyunu eşit miktarda bir kap içinde karıştırın. Sivilcelerinize pamuk yardımı ile sürün. 30 dakika sonra ılık su ile yıkayın.
  Gözeneklerin temizlenmesi ve küçülmesi sivilce oluşumunu önler. Bunun için olgun bir domatesi püre haline getirerek sivilceli alana sürün. Yaklaşık bir saat sonra ılık su ile yıkayın.
  Bir adet salatalık rendelenir. Rendelenen salatalığın suyu sıkılır. Sivilceli bölgeye sürülür.