Skype Ayarları Nasıl Yapılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 5 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Skype Ses Ayarları Nasıl Yapılır?

  Skype en populer sesli ve görüntülü mesajlaşma araçlarından biri. Ancak skype de görüşme esnasında bazen ses sorunları ile karşılaşabiliyoruz. Az ses, düşük ses, yüksek ses veya karşı taraftan gelen ses problemleri kullanıcılar için sorun olabiliyor. Aşağıda resimli olarak anlatacağım skype ayarlarını yaparsanız bu probleme çözüm bulabileceksiniz.

  Skype programını açarak üstte bulunan Araçlar menüsüne girin. Karşınıza çıkan seçeneklerden sağda Ses ayarları bölümünü göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda Mikrofon ve Hoparlör ayarlarını yapabileceğiniz ekran açılacak.
  [​IMG]
  Eğer karşı tarafa sesini gitmiyorsa skype'nin hangi mikrofunu tanıdığını oradan görebilirsiniz. Mikrofon ses ayarlarının bulunduğu yerdeki tık işaretini kaldırarak test edebilirsiniz.

  [​IMG]
  Hoparlör ses seviyesini de bu ekrandan düzenleyebilirsiniz. Ekranın hemen alt kısmında bulunan Ücretsiz bir test araması yapın seçeneğini kullanabilirsiniz.

  Bu test araması bir mesaj kaydetmenize ve böylece mikrofonunuzun çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak. Bu çağrıyı resimde gördüğünüz gibi işaretlediğimiz kapatma tuşunu kullanarak sona erdirebilirsiniz. Kayıttan sonra da Skype size mesajı yeniden oynatacaktır. Eğer kendi sesinizi duyabiliyorsanız sorun yok demektir.

  [​IMG]

  Listenizdeki bir arkadaşınızı seçin ve adının üstüne çift tıklayın. Açılan pencerede Çağrı Yap butonuna tıklayarak arkadaşınızın görüşme isteğinizi kabul etmesini bekleyin.
  [​IMG]
  Görüşme isteğini kabul ettiğinde eğer görüşmeye kamera da eklemek isterseniz aşağıdaki kırmızı çizgi ile çizili olan kamera butonuna basmanız yeterli olacak.