Skype Ses Gitmiyor

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Skype'de Ses Ayarları Nasıl Yapılır?

  Ses Gitmiyor Skype de Mikrofon Sesi Gitmiyor gibi sorunla karşılaştığınızda skype görüntü ve ses ayarları ile ilgili bilgileri konunun devamında detaylı olarak anlatacağım.

  Günümüzde Skype programı en çok kullanılan sesli ve görüntülü sohbet programlarından biridir. Doğru ses ayarını yapmak arkadaşlarınızla kaliteli bir görüşme gerçekleştirmek için gerekli. Skype ses ayarlarını yapmak için aşağıdaki yolu izleyin.


  Öncelikle Skype programını açarak kısımda yer alan Araçlar menüsüne girin. Açılan seçeneklerde sağda bulunan Ses ayarları bölümü karşınıza çıkacak. Buraya tıkladığınızda Mikrofon ve Hoparlör ayarlarını düzenleyeceğiniz ekran açılacak.
  [​IMG]

  Karşı tarafa sesiniz gitmiyorsa skype'nin hangi mikrofunu tanıdığını bu bölümde görebilirsiniz. Mikrofon ses ayarlarının olduğu yerdeki tık işaretini kaldırarak test edin.
  [​IMG]

  Hoparlör ses seviyesini de yine buradan düzenleyebilirsiniz. Ekranın alt kısmında bulunan Ücretsiz bir test araması yapın seçeneğini kullanın.

  Bu test aramasının avantajı, mesaj kaydetmenize ve mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığına yardımcı olur. Çağrıyı aşağıda resimde gördüğünüz gibi işaretlenen kapatma tuşunu kullanarak bitirebilirsiniz. Kayıttan sonra Skype size mesajı tekrar oynatacak. Eğer kendi sesinizi duyuyorsanız problem yok demektir.
  [​IMG]

  Arkadaş Listenizden bir arkadaşınızı seçin ve isminin üzerine çift tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede Çağrı Yap butonuna tıklayın ve arkadaşınızın görüşme isteğini onaylamasını bekleyin.
  [​IMG]
  Görüşme isteğini kabul ettiği takdirde eğer görüşmeye kamera da eklemek isterseniz yine aşağıdaki gibi kırmızı çizgi ile çizili olan kamera butonuna basmanız gerekir. Böylece Skype ile arkadaşlarınızla hem görüntülü hem sesi görüşme gerçekleştirmiş olursunuz.