Skype Şifre Sıfırlama

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Yavuz tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Skype Şifremi Unuttum Parola Sıfırlama Nasıl Yaparım

  Skype parolasını unutanlar için güvenli bir açık kapı bırakıyor. Sosyal sitelerde her gün kullandığımız şifreleri oturumlarımızı sürekli açık tutarak ve tarayıcıya şifre hatırlamasını önererek kullandığımız için kullandığımız şifreleri de zamanla unutuyoruz. Skype şifre unutanlar için parolalarını sıfırlama imkanı sunuyor. Diğer bütün sosyal siteler ve şifreli internet ortam dosyalarında olduğu gibi mesaj kutunuzu kullanarak parolanızı unutma ihtimaline karşı yenileme sıfırlama kodu gönderiyor. Skype şifrenizi sizde unuttuysanız internet posta kutunuzu kullanarak parolanızı sıfırlayım yenilemeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki iki basit adımı takip edip uygulamanız yeterli.

  A- Öncelikle Skype mesajlaşma konsolunu açarak resimde kırmızı ok ile gösterdiğimiz linkten parola sıfırlama sayfasına gitmelisiniz.
  [​IMG]

  B- Açılan sayfada yine kırmızı ok ile gösterdiğimiz boşluğa mail adresinizi yazarak skype hesabını açabilmek için geçici bir kod talep etmiş oluyoruz.
  [​IMG]

  Skype kısa sürede mail kutunuza skype şifre sıfırlama kodunu gönderiyor. Gelen kodu 6 saat içinde aktifleştirerek kullanmanız gerekiyor. İlk 6 saat içinde kullanılmayan skype parola sıfırlama kodları iptal edilir. Skype hesabınızı gelen şifre sıfırlama kodu ile açtıktan sonra kendi belirleyeceğiniz başka bir parola ile değiştirebilirsiniz. Skype ve diğer internet ve dosya şifrelerinizi cep telefonunuza yahut ajandanıza kaydetmelisiniz. Böylelikle her durumda bütün şifreli programlarınıza daha kolay ve güvenli erişmiş olursunuz.
  yawux@webokur.net​