Skype Şifremi Değiştir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Yavuz tarafından 2 Mayıs 2013 başlatılmıştır.


 1. Skype Şifremi Nasıl Değiştiririm Resimli ve Şifre Değiştirme Linki

  Skype şifre sıfırlama, iptal edip değiştirmek ve parola yenilemek aşağıda resimleri ile göstereceğimiz iki basit adımdan ibaret. Ayrıca Skype şifre yenilemek sıfırlamak ve değiştirmek için aşağıdaki linki tıklayıp kolayca değiştirebilişiniz. Skype diğer siteler gibi şifre unutma ve değiştirme gibi durumlarda posta kutunuzu kullanıyor. Resimlerde gösterdiğimiz ve aşağıya çıkardığımız linki tıkladıktan kırmızı ok ile gösterilen boşluğa email adresinizi girip daha sonra mesaj kutunuzu açarak gelen mesajdaki geçici kodu kullanarak hesabınıza ulaşıp daha sonra şifrenizi de değiştirebiliyorsunuz. Fakat mesaj kutunuza gelen iletiye 6 saat içinde cevap vermelisiniz. Altı saat sonra mesajda belirtilen kod güvenlik açısından geçersiz oluyor. Şimdi skype nasıl şifre değiştireceğinizi remiler ile anlatalım.

  1- Öncelikle skype mesajlaşma menüsünü açıp kırmızı ok ile gösterdiğimiz linkten şifremi unuttum diyerek şifre yenilemek için kod isteyeceğimiz sayfaya gidiyoruz. (Bu sayfanın otomatik linkini sizin için pratik olması açısından aşağıya çıkartıyoruz.)
  [​IMG]

  2- Açılan sayfada yine kırmızı ok ile belirtiğimiz yere e-posta adresini girerek şifre sıfırlamak için kod istiyoruz. Gelen kod ile hesabımıza erişip şifremizi değiştirebiliriz. Skype geen şifre yenileme koduna altı saat içinde cevap vermek zorundasınız. Yoksa skype altı saat içinde aktifleştirilmeyen kodları güvenlik amaçlı olarak iptal ediyor.
  [​IMG]

  Skype şifre değiştirmek için burayı tıklayınız
  yavuz yıldırım@webokur.net
   
  Son düzenleme: 2 Mayıs 2013