Soğan Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 30 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Soğan kürü faydaları nelerdir soğan kürü nasıl yapılır

  Soğanın sağlığa ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz? Peki hiç kürünü duydunuz mu? Birazdan anlatacağım bilgi ve tarif sayesinde kuru soğanın nelere faydalı olduğunu göreceğiz.
  Sağlıklı bir yaşam için soğan kürü kullanın.

  Antibakteriyel ve ağrı kesici özelliklere sahip etkili maddeler bulunan soğanda Özellikle yetişkin dönemlerde doğal antibiyotik gücü fazladır. Soğandan yapılan kür, farklı hastalıklara karşı iyi gelmektedir.

  Soğanı doğrarken göz yaşları içinde kalırız. Gözlerden yaş gelmesine neden olan yapısında kükürt bulunan propanthial-S-oksit maddesidir. Şayet göz yaşı dökmek istemiyorsanız. http://www.webokur.net/kadinlar-kahvesi/sogan-kokusundan-kurtulmanin-puf-noktalari-20812/

  Sağlık uzmanları kuru soğanı araştırırken prostatit’e yani prostat içi iltihaplanmaya bağlı ağrı çeken erkekler için faydasını ortaya çıkardı. Prostatit’e bağlı ağrı çeken hastalar için Soğan kürü bir ağrı kesici niteliğinde.

  Soğan kürünün kadınlar için faydaları saymakla bitmez. Rahim ve yumurtalıklar üzerinde etkili olduğu saptanan kuru soğan kürü ayrıca yaşlılığa bağlı eklem kireçlenmesini de ortadan kaldıran bir özelliğe sahip. Şimdi Soğan Kürünün nasıl yapıldığına geçelim:


  İki bardak klorsuz suyu kaynatın. (250-300 ml)

  Orta boy kuru soğanın dışında bulunan ince kabuğunu soyun. Daha sonra dörde bölün ve kaynamakta olan suyun içerisine atın.

  5 dakika ağzı kapalı bir şekilde kaynatın. Ilıdıktan sonra süzerek bir su bardağına alın. öğle ve akşam yemeğinden 10 dakika kadar önce için. Bu küre 15 gün devam edilir.