Sophia Loren Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Sophia Loren Kimdir Biyografisi

  Sophia Loren Hayatı hakkında bilgi

  Akademi ödülü sahibi İtalyan sinema oyuncusu Sophia Loren,Asıl adı Sofia Villani Scicolone 20 Eylül 1934'te Roma'da doğdu.Annesi Piyano öğretmeni olan Romilda Villani ile mühendis babası Riccardo Scicolone'nin evlilik dışı çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluğu Napoli yakınlarında Pozzuoli’de geçti. Sophia Loren Variety Lights (1950), Quo Vadis (1951) ve Aida (1953) gibi filmlerde aldığı önemli olmayan rollerden sonra, kendinden büyük olan, yönetmen Carlo Ponti ile tanıştı. 17 Eylül 1957'de evlendi.Bu evlilikten iki erkek çocukları oldu.

  Sofia daha sonra adını Sophia Loren olarak değiştirdi. Dolgun fiziğini ön plana çıkaran filmlerde rol aldı. Hatta Two Nights with Cleopatra ve It's Him, Yes! Yes! fimlerinde üstsüz göründü. Ancak kamera karşısında çıplak olarak rahat hissetmediğini ifade etti. Oyunculuk hayatı Vittorio De Sica ve Marcello Mastroianni ile tanışmalarından sonra hızla parladı.
  1950'lerin sonlarına doğru, Frank Sinatra ve Cary Grant ile başrollerini paylaştığı Boy on a Dolphin ve The Pride and the Passion adlı filmlerle Hollywood'da yıldızı yükselmeye başladı.
  [​IMG]

  Aktris Sophia Loren 1961'de Kızım ve Ben filmindeki rolüyle Akademi Ödülü aldı. Daha sonraki yıllarda çevirdiği, The Cassandra Crossing (1976), Una Giornata Particolare (1977) ve Prêt-à-Porter (1994) gibi filmlerle saygınlığını arttırdı.Bir çok filminin yapımcısı, kocası Ponti idi. Çoğu filminde başrolleri Marcello Mastroianni ile paylaştı.2007'de Sophia Loren 72 yaşında Pirelli takvimi için de poz vermiştir.
  Kaynak: Vikipedi​