Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Yazılar

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Yavuz tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.


 1. Spor Yapmanın Faydalarıyla İlgili Yazılar

  Spor yapmanın faydaları bedenimiz için küçümsenmeyecek kadar fazladır. Spor yapmak her yaştan insana gerekli olan bir aktivitedir. Spor yapmak çalışan çalışmayan toplumun geneli için geçerlidir. Bedensel bir işte çalışmak spor yapmanın yerini hiçbir zaman tutmaz. Spor yapmak kişi maddi ve manevi olarak zinde tutar.

  Spor yapıp vücuda fayda sağlamak için belli kurallara uyulması gerekmektedir. Spor belli aralıklar ile düzenli hareketleri ve egzersizlerin tekrarlanması ile yapılır. Gelişi güzel ve düzensiz zamanlarda yapılması fayda dan çok zarara yol açabilir. Birde spor yaşına göre bilinçli yapılması gerekmektedir. Spor yapmak kan dolaşımını düzenler. Sindirim sisteminin düzgün ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Hücreleri sürekli yenileyeceğinden zinde ve genç görünmeye etki eder. Gündelik işlerimizi rahat hareketler ve kolaylıkla yapabilmemizi sağlar. Spor yapmanın diğer faydaları sağlıklı bedenimiz ile mutlu ve dengeli bir ruh halini sağlayacaktır.

  Spor yapmak alışkanlık haline getirildiğinde çok zevkli bir aktivitedir. Eğer spor arkadaşları edinirseniz bir çok eğlenceden daha cazip gelecektir. Bu yönüyle de sosyal yönümüzü güçlendireceği için ayrı bir fayda sağlamış olacaktır.
  [​IMG]
  yawux@webokur​