Su geçirmez Lumia geliyor

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Nokia'dan Su Geçirmez Lumia mı geliyor?

  Nokia şirketi 2013 ortalarında su geçirmez bir Lumia modelini kullanıcıların karşısına çıkarabilir. Cep dünyasında cihazların su geçirmez bir özellikte olmaları teknolojide uzun zamandır kullanılıyor. Özellikle Xperia Z ile ilk kez üst düzeyde bir modelde kullanılan bu teknoloji cihazın popüler olmasını sağladı.. Daha önce suya ve toza karşı dayanıklı ürünler tasarım olarak kaba ve iri bir yapıdaydı. Ama geçen yıldan beridir kullanıcılara sunulan ürünlerde hem su geçirmez hem de ince ve şık telefonlar görmeye başladık.
  [​IMG]

  Sony Xperia Z’de suya karşı dayanaklı bir yapı oluşturmak için telefonun dışındaki tüm girişleri kapattı.MWC 2013 etkinliğinde tanıtılan Huawei Ascend D2 ise bunun tam aksine su geçirmez bir yapıda olmasına rağmen bütün girişleri açık vaziyette görüldü.

  İşte Nokia da yakın bir süreçte su geçirmez telefonlar üretecek. Bu alanda uzman kuruşlardan biri olan P2i ile ortaklık sağlandı ve şirketin yeni Lumia modelinde bu özelliği kullanacağını gösteriyor.

  P2i, cihazları su geçirmez bir hale getirmek için ürünün etrafını kapatmak yerine iç bölümde bulunan tüm parçaları bir kaplama ile koruyor. İşte tüm bunlara bakılırsa Lumia 1000 adı verilen telefonun su geçirmez bir yapıda olacağı söyleniyor.