Sunu Görünümlerini Değiştirme

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Microsoft Power Point sunu programının ekran görünümleri kullanıcı tarafından değiştirilebilir. Ekran görünümlerini değiştirmek için Görünüm menüsünden Normal, Slayt Sıralayıcısı veya Slayt Gösterisi seçeneklerinden bir tanesi seçilerek ekran görünümleri değiştirilebilir.Şimdi bu görünümleri tek tek inceleyelim.
  sunu-gorunumleri.jpg
  "Sunu Görünümleri"

  Normal Görünüm : Bu görünüm modu, slaytların asıl tasarım ekranı olarak da değerlendirilebilir.Alttaki resimde bu görünüm modu ekranı görülmektedir. Bu görünümün sol tarafında slaytlar ve anahat bölmesi, orta kısımda aktif slayt tasarımının yapıldığı bölüm, sağ tarafta görev bölmesi, altta ise kullanıcının özel notlarını yazdığı bölüm bulunur. Ekranın solunda bulunan slaytlar bölmesi kullanılarak bütün slaytlar aynı anda görülebilir. Aktif yapılmak istenen slayt üzerine fare ile tıklanarak aktif slayt değiştirilebilir.
  normal-gorunum-penceresi.jpg
  "Normal Görünüm" penceresi

  Slayt Sıralayıcısı Görünümü : Sunu içerisinde bulunan bütün slaytların tek bir pencerede ve bütün özellikleri ile (resim, efekt yazı ve ses dosyalarıyla) birlikte görüntülenmesi için bu görünüm seçilir. Bu görünüm sayesinde istenilen bir slayt üzerine çift tıklanarak slayt aktif slayt yapılabilir, slaytların sıralaması değiştirilebilir, slaytlara efekt verilebilir ve slayt geçiş ayarları yapılabilir.
  slayt-siralayicisi-gorunumu.jpg
  "Slayt Sıralayıcısı Görünümü"

  Slayt Gösterisi Görünümü : Hazırlanmış ve bütün ayarları yapılmış olan sununun izleyiciye gösterildiği kısımdır. Bu bölüm Görünüm menüsünden Slayt Gösterisi komutu tıklanarak açılabildiği gibi klavyeden F5 tuşuna basılarak da açılabilir. Slaytlarda bir sonraki slayta geçmek için farenin sol tuşu, klavyeden boşluk, sağ ok tuşu veya aşağı ok tuşu bir önceki slayda dönmek için ise sol ok tuşu, backspace veya yukarı ok tuşları kullanılabilir. Sunum bittikten sonra Power Point ekranına dönmek için bir tuşa basılması istenir. Herhangi bir tuşa basarak çalışma ekranımıza geri dönebiliriz.