Tavşanların Yaşam Döngüsü Nedir

Konusu 'Eğitim Desteği' forumundadır ve Demir tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Tavşanların Yaşam Döngüsü Nasıldır

  Tavşangiller familyası tahmini elli türü içerisine alır . Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür . Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır . Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar . Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı ismi verilir . Tavşangiller , Ochotonidae familyasını yaratan pikalardan tüylü ufak kuyrukları , uzun kulakları ve arka ayaklarıyla ayrılır .
  Lepus dış cinslerin bütün üyeleri genellikle ada tavşanı olarak adlandırılır . Ada tavşanları diğer hayvanların yuvalarında veya kendisinin kazdıkları yuvalarda barınırken , tavşanlar uzun ot ve çalılıklarda yaşar . Tavşanlar aralarında en hayret verici özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21 . yüzyıla damgasını vurmuştur .
  Tavşan yakalanması pratik bir hayvandır . Çabuk koşmasına rağmen güçsüz noktası vardır . Gözüne şiddetli bir ışık tutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz . Bu yüzden avcılar silah kullanmak adına fazladan insancıl metotları kullanmaya başlamışlardır .
  Ayrıca , bir takım türlerin kulakları çok iyi duymaktadır . Her çeşitli sese hayretle reaksiyon vermektedirler . Bu yüzden kendisinin benzeri veya diğer canlıların yaklaşması halinde yabanî tavşanlar irkilirler .
  Okyanusya haricinde bütün yeryüzünde yerlidir . Okyanusya’ya gelişleri türk malı memeliler amaçlı büyük bir tehdit oluşturur .
  Akciğer solunumu yaparlar . Doğurarak çoğalırlar . Yavrularına bakarlar . Gelişimleri sırasında başkalaşım geçirmezler . Yavrularını sütle beslerler . Vücutlarında temiz kan dolaşır . Vücutları tüylerle kaplıdır