Teknolojik gelişmelerin dolaşım sistemi üzerinde olumlu olumsuz etkileri nelerdir

Konusu 'Soru ve cevaplar' forumundadır ve Lavinia tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.


 1. teknolojik gelişmelerin dolaşım sistemi üzerinde olumlu olumsuz etkileri

  Kalp yetmezliği, Kalp krizi, Tansiyon, kalp romatizması, damar sertliği, varis, damar tıkanıklığı bazı dolaşım sistemi hastalıklarıdır.

  Dolaşım sistemimiz ile ilgili hastalıkların tedavisinde hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde çeşitli yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Bunlar arasında anjiyo, kalp pili, kalp nakli, baypas ameliyatı yer almaktadır.

  Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır.

  Teknolojik gelişmelerin olumsuz etkileri

  Teknoloji ürünlerinin neredeyse tamamı elektrikle çalışmaktadır. Elektrikle çalışan her alet bir elektromanyetik alan oluşturur. İnsan beyninin de kendine ait bir elektromanyetik alanı vardır. Çünkü sinirler nöronlar aracılığıyla elektriksel uyarıları beynin çeşitli yerlerine ulaştırarak çalışırlar. Bu nedenle günlük hayatta kullandığımız her elektrikli cihaz mutlaka bizi olumsuz etkilerler.

  Günlük yaşamımızda kullandığımız bluetooth cihazlar, kablosuz ürünler(modemler, fareler, klavyeler, oyun kumandaları vs.), televizyonlar, crt ve lcd monitörler gibi birçok alet oluşturdukları manyetik alan miktarlarına göre insan vücudunu ve kimyasını olumsuz etkilemektedir.
   


 2. bence gayet iyi abartma bence yazmak istemiyorsan da git başka yerden bul:D :D :D
   


 3. Haklisin bence ne uzun ne kisa tam ideal sekilde bence
   


 4. tşk ederim ödevim buydu
   


 5. neden bu kadar çok abartıyordunuz kısa