Telefon kapansa da internet kesilmeyecek!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  EV telefon hattı iptal olunca internet kesilmeyecek

  Mobil (cep) telefonlarının yaygın kullanılması ile ev telefonlarına rağbet büyük ölçüde azaldı. Birçok telefon abonesi sabit hat aboneliklerini iptal etmeye başladı. Ama ev telefonu kullanmak istemeyenler internet hizmetinden dolayı telefonu iptal ettiremiyordu.
  Bu soruna Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çare buldu ve telefon abonelerini sevindirdi. BTK Başkanı Tayfun Acarer, internet abonesi olan kullanıcıların kendi istekleri ile aboneliklerinin iptali durumunda daha önce internet hizmetleri de iptal edildiğini söyleyerek, bu yeni uygulamayla internetin hemen kesilmeyeceğini ve 2 aylık ek bir süre verileceğini belirtti. Ayrıca borcundan dolayı kapanan telefonlar işin de aynı durum söz konuus olacak. Yani internet hizmeti devam edecektir.
  Kurul kararıyla 11 Mayıs 2013 tarihinde itibaren yürürlüğe giren bu karara göre, sabit telefon aboneliğinin iptal veya feshinde internet hizmet sunulmaya devam edecek. Ayrıca 60 günlük süre içinde kullanıcıların telefonsuz internete geçme tercihinde bulunabilecekleri açıklandı. Bu amaçla internet servis sağlayıcı, söz konusu süre zarfında tüketiciyi arayarak, internet hizmetini sürdürmek isteyip istemediğine ilişkin irade beyanını soracak.
  Bu yeni uygulama ile abonelerin internet hizmetini kesinti olmadan almaya devam edeceklerini belirten BTK Başkanı Acarer, böylece internetin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.