Thomas Andrew Felton Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Tom Felton Biyografisi

  Thomas Andrew Felton Kimdir Hakkında Bilgi


  İngiliz oyuncu Thomas Felton 22 Eylül 1987 tarihinde Londra'da doğdu. Harry Potter adlı film serisinde,Thomas Andrew Draco Malfoy karakteriyle dünyada tanındı. Harry Potter adlı kitap serisi filmlerin hepsinde oynamıştır. Aktörlüğe 8 yaşında başlayan oyuncu, sinemadaki kariyerine devam etmektense balıkçılıkla ilgilenmeyi hedefliyor.
  Harry Potter için gittiği mülakatlarda Chris Colombus tarafından Harry Potter karakteri dahil olmak üzere çeşitli karakterler için düşünüldükten sonra Draco Malfoy'u canlandırmak üzere seçildi.

  Borrowers adlı film için seçmeleri duyan ajansının önerisiyle Felton sinemaya başladı. Rol gereği kızıl ve permalı bonus kafa Harry Potter serisindeki başrol Daniel Radcliffe tarafından eleştirildi.Anna and The King filminde Louis Leonowens'ı canlandırırken Yun-Fat Chow ve Jodie Foster gibi ünlü oyuncularla karşılıklı rol aldı. O dönemde 13 yaşında olan Felton, Malezyadaki çekimler sırasında Samuray kılıcı kullanmasını Yun-Fat Chow'dan öğrendi.
  [​IMG]
  Harry Potter serisinde Harry Potter ve Felsefe Taşı, Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004), Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005), Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007-Temmuz), Harry Potter ve Melez Prens (2009) filmlerinde rol aldı.
  Harry Potter serisinin son filminde Draco Malfoy'un eşi Astoria'yı gerçek hayatta da Tom Felton'ın sevgilisi olan Jade Olivia canlandıracaktır.
  Kaynak: (vikipedi)