Tırnak Bakımı Nasıl Olur

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve webkolik tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  Ellerimiz, vücudumuzun en çok kirlenen ve en çok kullanılan organıdır.Bu sebeple el ve tırnaklarımızın bakımına özen göstermeliyiz.Genelde sabunla ve sabun gibi temizleyici maddelerle temizlenir.Ancak tırnaklar için durum böyle değildir.Tırnaklar uzunsa arasında pislik birikir ve bu pislik sabunla temizlenmez.Onun için tırnaklarımız uzadığında,parmaklarımıza zarar vermeyecek şekilde onları kesmeliyiz.Tırnaklarımızı keserken kesilen tırnak parçalarını etrafa sıçratmamaya ve ortalıkta bırakmamaya özen göstermeliyiz.Kestiğimiz tırnakları bir kağıda sarıp çöpe atabilir ya da toprağa gömebiliriz...: )

  Bu anlattıklarım elbete bir bayanın yapması gereken tırnak bakımı değildir. Şimdi sadede gelelim ve Evde Tırnak Bakımı nasıl olur hakkında çok daha güzel bilgilere değinelim;

  Tırnakların farklı bölümlerine göre değişik bakımlar uygulanmalıdır. Mesela tırnaklarınızın çevresinde biriken etler olabilir. Bu etleri manikür setiniz yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Tırnak etrafındaki etleri alırken yaralanmaları önlemek için yumuşak hareketlerle yapmalısınız. Tırnak bakımında tırnak nemlendiricisi kullanmak da önemlidir. Tırnaklarınızın kırılgan olup olmaması önemlidir. Düzenli olarak tırnaklarınızı nemlendirerek evde tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

  Ayrıca uygun tırnak bakımı uygun el bakımını içerir. Ellerinizi ihmal ederken tırnaklarınıza bakım yapmanız birşey ifade etmeyecektir. Bu nedenle düzenli olarak ellerinizi yıkayın ve nemlendirin. Tırnakların çok uzun olmaması da hem mikropların birikmemesi hem de cildinizi tahriş etmemesi açısından önemlidir.